Home  /  Lifestyle  /  Čtyři strašidelné hotely, kde zaručeně nezamhouříte oko

Čtyři strašidelné hotely, kde zaručeně nezamhouříte oko

Rádi se necháváte strašit nejen o Halloweenu, ale i jindy? Pak si rezervujte noc plnou husí kůže v těchto čtyřech hotelech.
30.10.2022
Text: Alex Mayer
Foto: booking.com

Mihotavé světlo svíček, tančící stíny, dívčí chichotání a lehký závan z ničeho nic. Toto vzrušení si můžete dopřát nejen o Halloweenu na strašidelných filmových večerech nebo strašidelných párty, ale třeba i ve skutečnosti. Představujeme čtyři hotely a ubytovací zařízení, kde se zřejmě vyskytují duchové.

Ložnice plná strašidel v Tallistonu, Anglie

Zvenčí vypadá Talliston House nedaleko londýnského letiště Stansted nenápadně, ale uvnitř se skrývá labyrint 13 podivných místností, které připomínají různá místa a epochy.

Pravděpodobně nejstrašidelnější místností je Strašidelná ložnice. Jedná se o repliku skotského viktoriánského pokoje, kde v roce 1911 záhadně zemřel sedmiletý chlapec. Hosté hlásí podivné zvuky a nevysvětlitelné vůně, které zaznamenali během přenocování v tomto strašidelném pokoji.

Vězeňský hotel Karosta v Liepāji, Lotyšsko

Vězeňský hotel Karosta není pro slabé povahy. Už jen z historie budovy vás zamrazí. Původní nemocnice byla mimo jiné nějakou dobu v rukou nacistů a sloužila jako vojenské vězení. Dnes jako hotel nabízí nocleh s opravdovým zážitkem ze žaláře.

Spí se na dřevěné nebo železné posteli a v ceně je i další (ne)pohodlí, například vězeňská strava. Není to pro vás dost extrémní? Na jednu noc se také můžete vžít do role vězně. Program zahrnuje výslechy, pravidelné stání v pozoru a kliky za neposlušnost. Aby toho nebylo málo, na místě prý straší. To vypadá na odpočinkovou noc.

Knihovna na panství Rensow, Německo

Dvě hodiny cesty od Berlína se nachází panský dům Rensow ze 17. století. Základy stavby jsou staré až 1200 let a pocházejí z doby, kdy se v této oblasti uctívali slovanští bohové. Říká se, že v sídle pronásledují návštěvníky dodnes.

Stylově zařízený pokoj s knihovnou si můžete pronajmout jako exkluzivní apartmán pro dvě osoby. Atmosféra je mystická zejména díky osvětlení svíčkami, starožitnému nábytku a krbu.

Cahercastle v Galway, Irsko

25 minut jízdy autem od Galway se nachází hrad Cahercastle z 15. století, který by mohl vypadnout přímo ze seriálu Hra o trůny. Majitelé zámku Peter a Eva své hosty varují pouze před pavučinami, prachem a mnoha točitými schodišti. Ale kdo ví, ten či onen duch už 600 let starý hrad určitě navštívil.

Přespat můžete v hlavní ložnici, která je nejvýše položeným pokojem na hradě. Pouze pokud se chcete vykoupat v horké vaně, je to trochu bizarní: vana je uprostřed obývacího pokoje, protože v době výstavby hradu neexistovaly moderní koupelny.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best