Home  /  Lifestyle  /  Disney představilo nejdražší drink v galaxii v hodnotě 5000 USD
Disney

Disney představilo nejdražší drink v galaxii v hodnotě 5000 USD

Pokud jste zarytý fanoušek Hvězdných válek a budete mít to štěstí dostat se na okružní plavbu na Disneyho výletní lodi, můžete si za cenu 5 tisíc amerických dolarů vychutnat speciální tematický koktejl, kterému se přezdívá nejdražší drink v galaxii.
08.07.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Disney

Kaiburr Crystal (pojmenovaný po krystalech Kyber, které ve filmovém světě pohánějí světelné meče a dokáží zvýšit sílu) je podáván v replice Camtona, úložném zařízení vydávajícím světelné a zvukové efekty, které se objevilo ve filmu Impérium vrací úder a naposledy bylo k vidění v seriálu Boba Fett: Zákon a pořádek. Hosté si následně mohou ponechat stříbrné šálky a talíř, které se používají k podávání nápojů a na pokojích obdrží další vybavení, včetně lahve vína Skywalker Vineyards. Snad největším lákadlem je přiložená pozvánka na samotnou vinici a návštěva Skywalker Ranch, kde sídlí slavné zvukové studio společnosti Lucasfilm.

Ačkoliv nápojový lístek neuvádí, co vše je v koktejlu obsaženo, podle Scotta Gustina z Nexstaru, který se zúčastnil speciální prohlídky lodě, se Kaiburr Crystal skládá z následujících ingrediencí:

Camus Cognac 4.16
Japonský citrusový plod Yuzu a kumquat
Grand Mariner Quintessence
Pappy Van Winkle's Family Reserve – 23letý bourbon (jedna láhev stojí téměř 6 000 dolarů)
Taylor's Kingsman Edition Very Old Tawny Port (něco přes 3 000 dolarů za láhev)
Watenshi gin

Server EW nedávno zveřejnil také první fotografie dokončeného salónku Hyperspace Lounge, který je označován za vesmírnou prohlídku galaxie s high-end barem. Ačkoliv se jedná o rodinnou atrakci, v noci je určena pouze dospělým. Po celou dobu pobytu budou hosté svědky toho, jak loď “prozkoumává” vzdálený vesmír, přičemž se na obrazovkách za personálem promítají tzv. intergalaktické skoky.

Přestože může být tato záležitost pro nadšence Hvězdných válek bezpochyby nezapomenutelným zážitkem, někteří fanoušci označují zejména cenu koktejlu za přemrštěnou, přičemž se na Twitteru objevují komentáře jako “Doufám, že za tu cenu k němu dostanu i světelný meč” nebo “5 tisíc za drink? Za tu cenu by měli raději nabízet hodinu strávenou s Padmé!”

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best