Home  /  Lifestyle  /  Dovolená v Itálii: 5 nejkrásnějších jezer, o kterých ne každý ví

Dovolená v Itálii: 5 nejkrásnějších jezer, o kterých ne každý ví

Itálie je a zůstává jednou z našich nejoblíbenějších cestovatelských destinací. Je to naprosto pochopitelné, protože Itálie nabízí vše, po čem srdce člověka touží, od hor přes metropole až po nejkrásnější, téměř karibské pláže na jihu.
03.02.2023
Text: Mario Mirschberger
Foto: Getty Images

Pro ty, kteří již znají jadranské pobřeží skrz naskrz a pro které je Kalábrie autem příliš daleko, máme pět velmi vhodných destinací pro odpočinkovou dovolenou v Itálii. Nemusí to být vždy jen moře, Itálie je jednou ze zemí Evropy s nejkrásnějšími jezery. Pokud se vám vybaví jezero Lago di Garda a Lago di Como, nebudeme vám to mít za zlé. Ale ještě krásnější jsou místa, kde ještě nepřevládl cestovní ruch. Představujeme pět nejkrásnějších italských jezer, o kterých ještě ne každý ví, ale která rozhodně stojí za výlet.

1. Lago di Bolsena

Lago di Bolsena leží na půli cesty mezi Florencií a Římem. Není to nic menšího než největší sopečné jezero v Evropě. To je patrné i při bližším pohledu na písek na pobřeží. Černé částice nejsou nečistoty, ale sopečná hornina. Je také jedním z nejčistších jezer v Itálii a vybízí ke koupání téměř po celém svém obvodu. Dva ostrovy v jezeře Bolsena, Isola Besentina a Isola Martana, jsou bohužel v soukromém vlastnictví a nejsou přístupné návštěvníkům. Za návštěvu však stojí i okolní města Bolsena, Montefiascone (s krásným výhledem na jezero Bolsena) a Capodimonte.

2. Lago Trasimeno

Jezero by svým způsobem mohlo označovat absolutní střed Itálie. Nachází se v Umbrii, necelou hodinu jízdy od Perugie. Je čtvrtým největším jezerem v Itálii a z hlediska prázdninových aktivit je skutečně všestranné. Kromě vodních sportů, jako je kitesurfing, windsurfing a wakeboarding, se na něm můžete věnovat plachtění a plavbě lodí a navštívit dva ze tří ostrovů. Pro ty, kteří dávají přednost procházkám nebo pěší turistice, nabízí okolní krajina skutečný přírodní ráj. Toskánsko navíc téměř přímo sousedí s jezerem.

3. Reschensee (Lago di Resia)

Jezero Resia ve Vinschgau v Jižním Tyrolsku je obklopeno malebným pohořím, loukami a jehličnatými lesy. Pokud místo středomořských pláží raději dýcháte čerstvý horský vzduch, je Lago di Resia tím pravým místem pro vás. Uměle vytvořené jezero má jednu velkou zajímavost: potopenou kostelní věž. Původní vesnice byla zatopena, domy a hlavní křídlo kostela odstraněny. Dnes se z vodní hladiny zvedá už jen horní polovina kostelní věže. I tak je ale Reschensee jedním z nejneobvyklejších alpských jezer. Je možné se zde také koupat, ale neměli byste být hákliví na teplotu vody.

4. Lago d'Orta

Jezero Orta je jistě jedním z nejznámějších malých jezer v Itálii. Nachází se hned vedle velkého jezera Lago di Maggiore, ale je mnohem méně přeplněné turisty než jeho velký bratr. Obzvlášť krásný je malý malebný ostrov Isola di San Giulio s překrásnou bazilikou. Jinak však jezero Orta nabízí vše ostatní, co je pro úspěšnou dovolenou na italském jezeře nezbytné. Kromě šnorchlování, surfování a kitesurfingu můžete prozkoumat také nádherné turistické trasy v přilehlých horách.

5. Lago d'Iseo

Pravděpodobně jste už slyšeli o jezeře Lago d'iseo neboli Iseo. Na menším jezeře, které leží mezi jezerem Como a Lago di Garda, byla v roce 2016 umístěna umělecká instalace od Christa. Žluté plovoucí mola vedla od břehu k ostrovu Isola San Paolo (v soukromém vlastnictví) a obepínala ho. Dnes už po uměleckém díle a davech turistů, kteří ho doprovázeli, není ani památky. Jezero Iseo bylo dosud poněkud mimo hlavní turistické trasy, a to díky svým velkým a velmi známým sousedům. Monte Isola i okolní městečka, jako je Lovere, byste rozhodně měli navštívit.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best