Home  /  Lifestyle  /  Fit po dovolené: 9 cviků za 9 minut pro opětovný nárůst svalové hmoty

Fit po dovolené: 9 cviků za 9 minut pro opětovný nárůst svalové hmoty

Chcete získat kondici jako Mark Wahlberg ve filmu Pain & Gain? Tento trénink je malý začátek.
11.09.2023
Text: Leonard Pack
Foto: ddp

Na dovolené si lidé užívají. To je důležité a správné. Pizza, těstoviny, lenošení a dobré pití - tak bychom chtěli strávit celé léto (a něco z toho jsme i udělali). Ale v určitém okamžiku se musíte vrátit do každodenního života a uvědomit si, že životní styl uplynulých týdnů byl možná dobrý pro vaši psychiku (a to je také důležité!), ale možná ne tolik pro vaše tělo. Žádný problém, od toho je přece dovolená. Pokud se však chcete (opět) dostat do formy a vybudovat si svaly, aniž byste tomu obětovali mnoho času nebo úsilí, doporučujeme vám nyní nový a poměrně účinný trendy workout, při kterém během 9 minut absolvujete 9 cviků.

Rychle nabrat svaly a být zase po dovolené fit- je to možné?

Než začneme rozebírat nový tréninkový trend, pojďme si udělat malý test reality: je vůbec možné po dovolené rychle vybudovat svaly? Odpověď zní: ano. Pokud jste se (sami) v posilovně proháněli už před dovolenou a pak si dáte jen několikatýdenní pauzu, díky paměťové funkci našich svalů se rychle dostanete zpět do tempa. Těm, kteří nechali svůj trénink celé léto plavat, to bude trvat déle, a ti, kteří chtějí začít od nuly, si přiznejme, budou muset být o něco trpělivější. Na rozdíl od běžných tréninků celého těla však 9 cviků za 9 minut slibuje dosažení maximálních výsledků v co nejkratším čase. Jinými slovy, nový trendy trénink má být rychlejší, ale budování svalů bude stejně nějakou dobu trvat.

Rychlý nárůst svalové hmoty po dovolené pomocí metody 30-20-10

Pokud jste se zabývali budováním svalové hmoty, pravděpodobně jste již slyšeli o metodě 30-20-10. Jedná se o časově vymezené intervaly, které cíleným používáním zatěžují určité svalové skupiny. Jeden cvik provádíte 30 sekund, pak jej 20 sekund mírně obměňujete a po zbývajících 10 sekundách následuje další varianta, která vaše svaly opravdu rozpálí. Je to pekelně těžké - budete se do toho muset opravdu zakousnout -, ale rychle to skončí a po dovolené budete zase fit. A našich 9 cviků, které zvládnete za 9 minut a rychle se vrátíte do formy, také využívá tuto metodu 30-20-10.

Vybudujte si svaly pomocí 9 cviků za 9 minut

Chcete-li si po dovolené znovu vybudovat svaly nebo si je vytvořit od základu, měli byste si 3-4krát týdně vyhradit 9 minut a provádět těchto 9 cviků. You can thank us later.

1. sada: hrudník, paže, trup

30 sekund: Délka: 2 minuty: kliky s širokým úchopem - dosáhněte dále než na šířku ramen, trup udržujte stabilní.

20 sekund: Vydržte v pozici kliku.

10 vteřin: Přeneste váhu na jednu ruku a protilehlou nohu, natáhněte ostatní končetiny do vodorovné polohy a vydržte.

30 sekund odpočinku

2. série: nohy, hýždě

30 sekund: Dřepy s výskokem 

20 sekund: Dynamické dřepy  (rychlé dřepy)

10 sekund: Izometrické dřepy  (vydržte v podřepu)

30 sekund odpočinku

3. série: trup, záda

30 sekund: Bear Crawl - chůze (plazení se) po čtyřech.

20 sekund: Boční Bear Crawl (chůze do stran)

10 sekund: Izometrický Bear Crawl (výdrž v poloze)

Sety opakujte 2x

9 cviků za 9 minut - stačí to k rychlému budování svalů?

Stačí 9 cviků za 9 minut, abyste měli paže jako Arnie? Pomineme-li otázku, zda je někdo vůbec chce: ne. Ale jsou začátkem. Doplňkový silový nebo kardio trénink, do kterého zařadíte toto trendy cvičení, jsou nejslibnějším řešením pro každého, kdo se nechce spokojit s málem. Využijte 9 cviků za 9 minut k tomu, abyste se po dovolené pomalu znovu dostali do kondice, a doplňujte ji postupně dalšími tréninky. Dávejte si však pozor: Poté byste neměli provádět žádný svalový trénink, riziko zranění je kvůli intenzivnímu core tréninku příliš velké. Je lepší si předtím zapumpovat a poté si jít zaběhat. Nebo se odreagujte jiným způsobem. As you like!

Článek vyšel v originále na Esquire.de

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best