Home  /  Lifestyle  /  Get your beauty sleep: Proč spaní na hedvábí nikdy nebylo tak pohodlné a sexy?

Get your beauty sleep: Proč spaní na hedvábí nikdy nebylo tak pohodlné a sexy?

Víte, co mají společného muži jako James Bond, Chuck Norris a George Clooney? Ano, všichni tři oplývají jedinečným mužským šarmem a stále se drží pravidla, že správný chlap je tvrďák. Ale co kdybych vám řekl, že existuje jedna věc, která může vaši noc ještě vylepšit? Ano, myslím tím hedvábné polštáře! Možná si říkáte: „Ale já nejsem holka, proč bych měl spát na hedvábném polštáři?“ Přečtěte si tento článek a přesvědčím vás, že hedvábný polštář je nejen pro ženy, ale i pro muže, kteří chtějí spát jako skuteční gentlemani.
29.05.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Warner Music

Hladší pleť a méně vrásek

Pokožka je největším orgánem našeho těla a proto je důležité o ni důsledně pečovat. Hedvábí je přírodní materiál s hladkým a jemným povrchem, který minimalizuje tření a tahání pokožky během spánku. To znamená, že se na hedvábném polštáři snižuje riziko podráždění, zarudnutí a tvorby vrásek. Hedvábí neabsorbuje krémy a séra, proto budou lépe a déle působit tam, kde mají. Ráno se tak probudíte fresh a s úsměvem, stejně jako Harry Styles.

Regulace teploty (už žádné obracení polštáře na „chladnou stranu“)

Dalším důležitým faktorem pro kvalitní spánek je správná regulace teploty. Hedvábí má přirozené termoregulační vlastnosti, což znamená, že udržuje tělo v teple během chladnějších nocí a příjemně chladí v teplejším počasí. Jelikož muži mají vyšší podíl tělesné hmoty, než ženy, je mužské tělo schopno snáze vytvářet teplo a muži jsou tak méně citliví na chladnější ovzduší, než opačné pohlaví. V letních měsících pak mají muži nižší toleranci na horké počasí, jelikož jejich tělo produkuje více, metabolismus se zahřívá a zrychluje. Spánek na hedvábném polštáři vám tak může pomoci spát daleko pohodlněji a bez nadměrného pocení nebo nutnosti několikrát za noc převracet polštář.

Prevence problémů s vlasy 

Muži jsou často náchylní k problémům s vlasy, jako jsou lupy, lámavost nebo vypadávání vlasů. Hedvábný polštář může být užitečným nástrojem v prevenci těchto nedostatků. Jeho hladký povrch minimalizuje tření vlasů o povrch polštáře, což snižuje riziko jejich lámavosti a vypadávání. Navíc hedvábí nepohlcuje přirozenou vlhkost vlasů, což je ve výsledku pomáhá udržet tak hydratované a lesklé, že by i Brad Pitt ve filmu Trója záviděl. 

Keep calm 

V dnešním uspěchaném světě je stres běžnou součástí života většiny z nás. Spánek na hedvábném polštáři může přinést určitou míru relaxace a snížit stres. Jeho jemný povrch a luxusní pocit, který při jeho používání budete mít, vám mohou pomoci uklidnit mysl a připravit tak tělo na zasloužený odpočinek. I muži potřebují stejnou péči o své emoční a psychické zdraví jako ženy, a hedvábný polštář může být jednou z takových rozumných investic, která vám přinese zdraví, pohodu a výhody kvalitního spánku.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best