Home  /  Lifestyle  /  Gin na Vánoce: 7 nejlepších dárků pro milovníky ginu

Gin na Vánoce: 7 nejlepších dárků pro milovníky ginu

Tento barový vozík, který vznikl ve spolupráci se společnostmi Thonet a Tanqueray, je jedním ze 7 opravdu dobrých nápadů na vánoční dárky pro milovníky ginu.
28.11.2022
Text: Mario Mirschberger
Foto: PR / Tanqueray / Thonet / Esquire.de

Malá rada: O dárcích na Vánoce byste měli začít přemýšlet co nejdříve, než zase začne přituhovat. Téměř každý zná ve svém okolí někoho, kdo miluje gin s tonikem. Nebo ještě více, má vlastní sbírku ginu. Pro tyto lidi máme sedm opravdu dobrých nápadů na dárky. Samozřejmě nesmí chybět několik speciálních ginů. Skleničky toniku nebo kvalitní barový vozík však mohou být také perfektním vánočním dárkem pro milovníky ginu. Nebo je to prostě dárek pro sebe sama, a i ten může být vhodně vybrán! Koneckonců gin není vždy jen gin.

1. Fords London Dry Gin

Pro opravdové milovníky ginu není nic lepšího než klasický London Dry Gin. Ne každý ho má na své poličce. Gin je namíchán z devíti vybraných aromatických bylin a hodí se jak do klasických ginových koktejlů, tak do inovativních kreací. Svěží květinový gin s elegantní vůní pomerančových květů.

Prodává Amazon za ca. 28 Euro.

2. Berliner Brandstifter Berlin Aged Gin

Dalším segmentem ginu, který je stále ještě o něco méně známý, je stařený gin. Obzvláště zajímavý je Berlin Aged Gin od Berliner Brandstifter. Již několik let se gin z berlínské manufaktury ukládá každý rok do jiného speciálního sudu. Pro vydání ročníku 2022 strávil gin 9 měsíců v sudech po červeném víně z vinařství Château Léoville-las-Cases v Bordeaux. Díky tomu má nejen zlatavě růžovou barvu, ale také tóny růže, dřeva, vanilky a rašeliny. Speciální pochoutka, kterou lze dokonale namíchat jako long drink s přirozeně zakalenou jablečnou šťávou.

Prodává Amazon za ca. 68 Euro.

3. Barový vozík S 179 Tanqueray x Thonet

Barový vozík je v podstatě nejelegantnějším kusem nábytku pro vystavení lihovin, skleniček a podobně. Barový vozík S 179 od společnosti Thonet je pro milovníky designu určitě známé jméno. Je to designová ikona, jednoduchá, minimalistická, elegantní. Společnost Thonet se nyní spojila se značkou ginu Tanqueray a průmyslovým designérem Sebastianem Herknerem, aby reinterpretovali klasický design Ludwiga Miese van der Rohe. Výsledkem je pravděpodobně nejkrásnější možný barový vozík. Kombinace klasických tvarů a ikonické zelené barvy Tanqueray.

Prodává Thonet za ca. 2 800 Euro.

4. Long drink sklenice "Chess" od Zwiesel Glas

Dalším dárkem, který se hodí každému milovníkovi ginu, jsou krásné a kvalitní sklenice na long drink. Nejoblíbenějším nápojem s ginem je stále klasický gin s tonikem. Za tímto účelem uvedl výrobce skla Zwiesel Glas na trh novou stylovou řadu skla. Série Chess je jednoduchá a nenápadná, dokud se nepodíváte na dno sklenice. Šachovnicový vzor láme světlo skla a vytváří velmi krásné efekty. Je skutečným lákadlem pro oči a zaručeně se stane další oblíbenou sklenicí.

Prodává Zwiesel Glas, 4 ks za ca. 40 Euro.

5. Degustační sada toniků od Thomase Henryho

V dnešní době se k ginu nehodí nic jiného než tonik. Hořkosladký nealkoholický nápoj je nejlepším kamarádem všech možných ginů. Ne všechny toniky jsou však stejné. V současné době existuje pravděpodobně přinejmenším tolik různých toniků, kolik je džinů. Proto je pěkným nápadem na dárek sestavit sadu na ochutnávku toniků. Thomas Henry nyní nabízí čtyři různé toniky, od klasického a suchého až po bylinný a třešňový. Milovníci ginu tak mohou objevit svůj vlastní oblíbený.

Za ca. 28 Euro prodává Amazon.

6. Black gin od Yuzilly

Slyšeli jste někdy o černém ginu? Pravděpodobně ne. A právě proto je Black Gin od Yuzilly docela dobrým vánočním dárkem pro milovníky ginu, kteří už znají všechny giny, které existují. Černý gin od společnosti Yuzilla je skutečným monstrem vůní. K intenzivní citrusové vůni klasického ginu Yuzilla se v Black Edition přidávají borůvky a bobule goji. To vytváří nejen mystickou barvu, ale také ohňostroj chutí.

Prodává Yuzilla za asi 40 Euro.

7. Bombay Sapphire x Kilian Kerner Limited Artist Edition

Klasická, ale s uměleckým nádechem, je nová limitovaná edice Bombay Sapphire x Kilian Kerner. Bylo vyrobeno pouze 500 lahví B, pro které módní návrhář Kilian Kerner vytvořil speciální etiketu a výtvarné řešení. Zvláštnost: 100 % výtěžku z limitované umělecké edice Bombay Sapphire x Kilian Kerner jde na kampaň "Saw This, Made This", která podporuje začínající umělce.

Prodává Bombay Sapphire za ca. 23 Euro. 

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best