Home  /  Lifestyle  /  Instaranking: Tyto hory patří k nejoblíbenějším na světě

Instaranking: Tyto hory patří k nejoblíbenějším na světě

Jedna cestovní kancelář sestavila žebříček 30 nejnavštěvovanějších hor na Instagramu. Jedinou zemí se dvěma horami v první desítce je Švýcarsko.
31.12.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Switzerland Tourism/Roland Gerth

Ať už se jedná o koupání v chladných horských jezerech, nebo o výlety ke skrytým vodopádům v nadmořské výšce - horský svět je pro mnohé velkou fascinací a zároveň poskytuje spoustu materiálu pro příspěvky na sociálních sítích. Odborníci na cestování z německé společnosti Tourlane, která poskytuje online služby pro individuální cestování, nyní sestavili žebříček s nejvyšším počtem hashtagů týkajících se nejvyšších horských masívů světa. Do první desítky se dostaly dva švýcarské vrcholy.

1. místo: hora Fudži v Japonsku

Absolutním favoritem Instagramu je hora Fudži. Se svými 3776 metry je nejen nejvyšší horou země, ale také dominantou Japonska. Výlet se vyplatí zejména v období kvetoucích třešní, ale hora je krásná i v jiných ročních obdobích.

Místo 2: Mount Everest mezi Nepálem a Čínou

Mount Everest je nejen nejvyšším bodem Himálaje mezi Čínou a Nepálem, ale také nejvyšší horou světa. Není divu, že se tato impozantní hora umístila na druhém místě žebříčku. Pokud však chcete zdolat Mount Everest a pořídit si dokonalou fotografii, musíte být ve špičkové fyzické kondici.

3. místo: Mont Blanc v Itálii a Francii

Na Mont Blanc, nejvyšší bod francouzského alpského řetězce mezi Itálií a Francií (4808 m), se každoročně vydává přibližně šest milionů dobrodruhů. Okolí hory je všestranné - ideální pro relaxační pobyt na horách nebo aktivní dovolenou se zimními sporty.

Pořadí 4: Stolová hora v Jižní Africe

Slavná Stolová hora v Kapském Městě nabízí nejen nádherný výhled na jihoafrickou metropoli, ale také několik příběhů z historického hlediska. Například během apartheidu sloužila jako úkryt pro prchající otroky. Na vrchol se nechte vyvézt lanovkou.

Pořadí 5: Etna v Itálii

Etna je se svými 3357 metry nejen nejvyšší horou Sicílie, ale také nejvyšší činnou sopkou Evropy. Lanovka vás vyveze do výšky 3000 metrů. K jednotlivým kráterům se pak můžete vydat pěšky. Odměnou vám bude jedinečné panorama - a dokonalý snímek.

6. místo: Matterhorn ve Švýcarsku

Švýcarský Matterhorn vzal na Instagramu srdce útokem a dostal se na šestou příčku nejčastěji zveřejňovaných hor na Instagramu. Matterhorn je díky svému ikonickému tvaru a vysokohorskému prostředí oblíbeným cílem.

7. místo: Pico de Teide ve Španělsku

Kromě Etny se do první desítky dostal ještě jeden aktivní sopečný vrchol: Pico de Teide na kanárském ostrově Tenerife. Na 3700 metrů vysokou horu se můžete dostat buď pěšky během šesti až osmihodinové túry, nebo můžete zvolit pohodlnější variantu a vyjet lanovkou.

8. místo: Kilimandžáro v Tanzanii

Plně chápeme, proč se Kilimandžáro dostalo na seznam nejoblíbenějších hor. Majestátně se tyčí se nad městem Moshi v srdci Tanzanie a je na seznamu mnoha cestovatelů.

9. místo: Jungfrau ve Švýcarsku

Švýcarsko je s horou Jungfrau jedinou zemí, která se v žebříčku umístila dvakrát. Komunitu na Instagramu zaujal zejména severní pohled, kde se horské stěny svažují do údolí Lauterbrunnen z výšky více než 3 000 metrů.

Pořadí 10: Hora Fitz Roy v Argentině

Posledním z vrcholů je argentinská hora Fitz Roy v Patagonii. Pokud se však chcete dostat na vrchol masivní 3500 metrů vysoké žulové hory v národním parku Los Glaciares, potřebujete horolezecké zkušenosti.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best