Home  /  Lifestyle  /  Je čas na sex! Ideální čas na sex totiž existuje - záleží jen na vašem věku

Je čas na sex! Ideální čas na sex totiž existuje - záleží jen na vašem věku

Fyzická přitažlivost je podobně jako ve filmu Sex Weather největší během určité denní doby, a to v závislosti na věku.
25.04.2023
Text: Leonard Pack
Foto: Everett Collection, ddp

Čas běží, zlato! Protože nová studie může (a také převrátí) váš sexuální život vzhůru nohama. Chtěli totiž zjistit, v jakou denní dobu je sex nejzábavnější. To zní na první pohled jako hloupost, ale zároveň je to nějakým způsobem docela vzrušující. Ještě zajímavější to začne být, když se dozvíte, že denní doba pro nejlepší milování se liší podle věku. A už vás máme na háčku. Pojďme společně zjistit, v kolik hodin je touha největší a kdy se soulož - v závislosti na věku - stává úspěšnou. Zda si v budoucnu nastavíte budík, je samozřejmě jen na vás.

Nejlepší čas na sex: Kdy je sex nejzábavnější

Kdy je sex nejlepší, záleží na určitých faktorech. V zásadě pochopitelně vždy platí následující krédo: vy i váš sexuální partner se musíte cítit příjemně. To je to nejdůležitější. Dále může hrát roli fyzická a psychická kondice, místo a samozřejmě i samotný partnerský vztah. Erotické pocity jsou nesmírně složité a lze je vysvětlit celou řadou vnějších i vnitřních vlivů. Jedním z nich je zřejmě i denní doba, pokud lze věřit nové studii Oxfordské univerzity. Zjistili, že sex je nejzábavnější v určitou dobu a že existuje také nejlepší doba pro sex v závislosti na věku. Nemusí to platit vždy, ale přesto je to dobrý ukazatel.

Nejlepší doba pro sex mezi 20. a 30. rokem života

Sex ráno, nebo sex večer? Pro lidi, kterým je mezi 20 a 30 lety, neplatí nic z výše uvedeného. Podle vědců je totiž nejlepší čas na sex odpoledne. Pokud chodíte spát kolem jedné hodiny a pak vstáváte v devět hodin, měli byste si nastavit budík na 15 hodin. Tehdy je totiž hladina energie mladých dospělých nejvyšší, touha větší a sex vášnivější. Proto je lepší zrušit siestu nebo power nap (pokud si vůbec najdete čas) a místo toho si trochu zasportovat v posteli. Protože podle studie je to pro vás ten nejlepší čas.

Nejlepší čas na sex mezi 30 a 40 lety

Po třicítce se karta obrací - a s ní i nejlepší čas na sex. Je to z psychologických důvodů. Na rozdíl od mládí nyní procesy v těle probíhají pomaleji a pozvolněji. Naše vnitřní hodiny se však také posouvají dopředu: vstáváme dříve a den začínáme s větší energií. V důsledku toho lidé mezi 30. a 40. rokem života také intenzivněji prožívají sex ráno. Podle studie se u žen zvyšuje hypotalamus a u mužů hladina testosteronu. Aktivují se hormony štěstí. Po ranním milování začínáte den šťastní a spokojení - dobrý plán, že? Není to však nic pro ranní spáče.

Nejlepší doba pro sex mezi 40. a 50. rokem (a dále)

Nejdříve odpoledne, pak ráno - pokud je vám mezi 40 a 50 lety, mohli byste svůj sexuální rytmus opět upravit. Ne že byste si mohli (a měli) vynucovat pocity nebo chutě v určitou dobu. Zvláště ne, pokud se vám v posteli daří skvěle. Ale malá nápověda nikdy neuškodí. Podle britské studie mají čtyřicátníci až padesátníci nejlepší sex večer. Přesněji řečeno ve 22:20 hodin. V tuto dobu totiž lidé uvolňují více hormonu oxytocinu. Ten zajišťuje uvolnění a připravuje tělo na nadcházející spánek. Uvolnit před spaním trochu napětí zní jako dobrý - a docela vášnivý - nápad. Sladké sny!

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best