Home  /  Lifestyle  /  Kam vyrazit na dovolenou po Evropě v září?

Kam vyrazit na dovolenou po Evropě v září?

Slunce, dobré jídlo, krásná příroda a přijatelné ceny: Tyto destinace jsou jako stvořené pro pozdní léto.
10.09.2022
Text: Redakce
Foto: Getty Images

Září je jedním z nejlepších období v roce, kdy si můžete užívat Středomoří - a to v mnoha ohledech. Po vlně veder jsou teploty příjemnější, ale stále dostatečně mírné na koupání. Navíc: velká turistická vlna skončila a ceny klesají. Zde je pět evropských destinací, které byste měli navštívit.

Saranda (Albánie)

Saranda je přístavní město na jihu Albánie v blízkosti řeckých hranic. Při cestě do Ksamilu, půvabné vesnice na poloostrově, je v dálce vidět řecký ostrov Korfu. Vesnice je součástí národního parku Butrint a zaujme svými snovými plážemi s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Na pláži je řada barů, restaurací a můžete si tu dokonce pronajmout šlapadla. Ještě jižněji můžete lodí navštívit dva malé ostrovy: Stilit a Tongo.

Hyères (Francie)

V úterý a v sobotu se můžete vydat na nákupy na ostrově Hyères na farmářský trh na Avenue Gambetta. Odpoledne můžete strávit na pláži Pesquiers nebo u starých solných nádrží v Hyères, kde můžete čas od času pozorovat plameňáky. Návštěva ostrova Porquerolles lodí je nutností.

Istanbul (Turecko)

Do Istanbulu se nejezdí odpočívat - je toho tu příliš mnoho. Lidé sem jezdí za ruchem města a neustálým pohybem osobních a nákladních lodí po Bosporu, ale také za procházkami a hodováním. Jen několik kilometrů od centra se rozprostírají lesy jako oáza klidu a dlouhé pláže lákají ke koupání.

Algarve (Portugalsko)

Z Prahy se do města Faro na jihu Portugalska i s přestupem dostanete letadlem za pět a půl hodiny. Odtud se vydejte podél pobřeží s útesy a plážemi. Navštivte malebné vesničky, které jsou zároveň snovými přímořskými letovisky. Oblast je poměrně živá a vhodná pro party publikum i rodiny s dětmi.

Kalábrie (Itálie)

Apulie a Sicílie jsou hojně navštěvované destinace v jižní Itálii. Kalábrie je méně oblíbená. A přesto si tento region zaslouží, aby se na něj nezapomínalo. Nejen kvůli poctivé kuchyni, ale také kvůli nádherné přírodě. Pláže v okolí Capo Vaticano patří k nejkrásnějším v Evropě. V Kalábrii vás čeká také mnoho kulturních zážitků.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best