Home  /  Lifestyle  /  Kdy je nejlepší čas na sex? Budete překvapeni

Kdy je nejlepší čas na sex? Budete překvapeni

Zrušte tu pracovní schůzku. Dnes odcházíte domů dříve.
06.08.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty Images

Kdy je sex nejlepší, závisí na mnoha faktorech. Jedním z nich je hladina hormonů, jak prozradila sexpertka Alisa Vitti. Pokud jde o hladinu hormonů v našem těle, ideální čas na sex je prý kolem třetí odpoledne. A to by dokonce mělo platit pro obě pohlaví. Protože zatímco hladina kortizolu (napomáhá bdělosti) u žen by měla být v tuto dobu nejvyšší, hladina estrogenu u mužů je ve stejnou dobu taktéž na svém vrcholu. Vysoká hladina kortizolu znamená vysokou energii a zvýšenou bdělost. Hodně estrogenu zase způsobuje, že muži jsou při sexu "emocionálně přítomnější" a empatičtější, což prospívá oběma partnerům.

Ranní ptáče dál doskáče

Protože mít sex ve tři hodiny odpoledne je pro mnoho pracujících lidí navzdory ideálním hormonálním podmínkám velmi nepříznivá doba, existuje ještě jedna alternativa: Podle Vitti muži pociťují chuť na sex zejména brzy ráno. Tehdy je totiž hladina testosteronu až o 30 procent vyšší než po zbytek dne. Když je hladina testosteronu v krvi nejvyšší, sexuální touha je taktéž vysoká.

Má to ale háček:  Podle studií britské společnosti Lovehoney, která se zabývá výrobou sexuálních hraček, dosahují ženy svého vrcholu až v pozdních večerních hodinách, v jedné studii pro ně byla nejlepší doba mezi 23. a 2. hodinou ranní.

Důvody, proč mít sex ráno 

Může den vlastně začít lépe než orgasmem? Pokud máte sex ráno, můžete být přinejmenším po ránu produktivnější. Navíc, hormon oxytocin uvolňovaný při sexu totiž pomáhá při snižování stresu a činí vás šťastnějšími. Kromě toho se zároveň posiluje imunitní systém.  

Studie společnosti Forza Supplements, ve které se 1000 dobrovolníků zpovídalo z toho, kdy je pro ně nejlepší čas na nejrůznější aktivity, zjistila, že pokud jde o sex, je to rozhodně ráno. Právě tehdy mají totiž lidé nejvíce energie. Pokud si v té době dopřejí sex, endorfiny uvolňované při tomto aktu budou mít vliv na dobrou náladu po celý den.

Předchozí výzkumy navíc prokázaly, že ranní sex nejen uvolňuje endorfiny, ale také snižuje krevní tlak a stres. Z tohoto důvodu se vědci zabývající se sexem zhodli, že je to mimo jiné také nejlepší denní doba pro plození potomků. „U mužů dosahuje hladina testosteronu vrcholu kolem sedmé hodiny ranní, přičemž oba partneři budou plně odpočatí a se zostřenými smysly,“ uvedla sexuální terapeutka Suzie Hayman a dodala, že ženy „mají po probuzení více energie“. Podle studie Rutgersovy univerzity v USA se navíc průměrná doba strávená předehrou hned ráno téměř zdvojnásobí. Také je to prý doba, kdy páry s největší pravděpodobností dosáhnou orgasmu a počnou dítě.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best