Home  /  Lifestyle  /  Legendární dům z filmu Ďábel nosí Pradu je na prodej

Legendární dům z filmu Ďábel nosí Pradu je na prodej

Ve filmu "Ďábel nosí Pradu" žije šéfredaktorka Miranda Priestly v elegantním městském domě na Upper East Side. Nyní má být prodán za 27,5 milionu dolarů.
21.05.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Modlin Group/Krisztina Crane/Evan Joseph Studio

Apartmán, který je domovem excentrické šéfredaktorky Mirandy Priestly ve filmu "Ďábel nosí Pradu", hledá nového majitele. Jak se na domy v této oblasti sluší, není zrovna levný: tento kousek popkultury prý stojí 27,5 milionu dolarů. Za to byste mohli i vy vystoupat po točitém schodišti pokrytém kobercem.

Dům pochází z roku 1906 a v té době ho postavil Stanford White, známý americký architekt, který byl také autorem Madison Square Garden a dalších známých budov v New Yorku. Přibližně o 100 let později, v roce 2005, prošel rozsáhlou rekonstrukcí a novým designem. Film "Ďábel nosí Pradu" pochází z roku 2006 a pohled na reklamu ukazuje: zdá se, že se od té doby v domě téměř nic nezměnilo, stále vypadá jako v době Mirandy Priestly. V příspěvku na Instagramu módního blogu Diet Prada můžete vidět několik přímých srovnání s filmovými scénami.

Čtyři terasy a basketbalové hřiště na střeše

Městský dům má mimo jiné sedm ložnic a čtyři prostorné terasy, které se rozkládají na celkem šesti podlažích. Uvnitř je vše, co si od luxusního domu můžete přát: několik obytných místností, fitness, svého druhu přijímací místnost a dokonce i knihovna.

K nejzajímavějším prvkům patří poloviční basketbalové hřiště v horním patře pod střechou a vířivka na střešní terase. Nechybí ani několik mramorových krbů, dvě plně vybavené kuchyně, šatní skříně a původní industriální osvětlení z roku 1930. Z obrovských oken je také výhled na okolní Manhattan.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best