Home  /  Lifestyle  /  Luxusní cesta, jak si odpočinout během KVIFF

Luxusní cesta, jak si odpočinout během KVIFF

Karlovarský hotel Carlsbad Plaza využívá sílu a moc léčivých minerálních pramenů, které jsou součástí zevrubných léčebných a relaxačních programů. Může si je dopřát každý, kdo si chce odpočinout a naleznout ztracenou vitalitu. O něm redakci časopisu Esquire pověděl Jindřich Křováček, Director of Sales & Marketing.
20.06.2023
komerční článek
Foto: Vojtěch Veškrna

Hotel Carlsbad Plaza získal jako první v České republice ocenění 5* Superior. Jaký je rozdíl ve službách oproti 4, nebo 5 hvězdičkovým hotelům?  

Ano, jsme prvním hotelem v ČR, který získal nejvyšší oficiální mezinárodní certifikaci 5* Superior. To znamená, že musíme splňovat mnohem přísnější kritéria než hotely s nižším hodnocením. Pro získání této certifikace jsou stanovena striktní kritéria na poskytované služby a vybavení hotelu, která jsou kontrolována. Musíme také pravidelně obhajovat svou certifikaci, díky čemuž jsou všechny aspekty hotelového provozu neustále na nejvyšší úrovni. Svým hostům poskytujeme individuální přístup, luxusní vybavení pokojů, špičkovou gastronomii, rozsáhlé wellness a spa centrum s širokou nabídkou procedur, služby concierge a mnoho dalšího.

Na jaké terapie se v hotelovém spa nejčastěji zaměřujete?

V našem hotelovém spa se zaměřujeme na širokou škálu terapií. Mezi lázeňskými procedurami nabízíme koupele, inhalace, vodoléčbu a další procedury, které pomáhají při léčbě dýchacích cest, střevního traktu, revmatických a dalších zdravotních potížích. Snažíme se také pomoci lidem, kteří trpí civilizačními chorobami, stresem, nebo následky po covidu. Jednou z nejvýznamnějších lázeňských procedur je však tradiční léčba za využití termominerální vody. V Karlových Varech se minerální prameny využívají již více než dvě stě let a jsou jedním z hlavních lákadel pro návštěvníky této lázeňské destinace.

Pokud bychom u vás chtěli strávit léčebný pobyt, je nutné předtím navštívit lékaře? Jací specialisté u vás pracují?

Pokud si u nás přejete strávit léčebný pobyt, není nutné předtím navštívit lékaře. Při příjezdu se setkáte s naším odborným lékařským týmem, který provede kompletní vstupní vyšetření a na základě výsledků vybere vhodné procedury.

Jaké unikátní terapie doporučujete hostům, kteří nepřijedou za cílenou léčbou, ale chtějí si dokonale odpočinout?

Pro hosty, kteří chtějí dokonale relaxovat a odpočinout si, můžeme doporučit různé druhy masáží, jako například antistresovou masáž, masáž s využitím esenciálních olejů nebo thajské masáže. Hosté si mohou vyzkoušet také celotělovou kryoterapii, která má pozitivní účinky na celkovou regeneraci organismu. Pro zlepšení vzhledu pokožky nabízíme kompletní kosmetické služby v Beauty Lounge Magic Charm. Pokud hosté preferují aktivní odpočinek, mohou navštívit naše fitness centrum nebo si užít procházky v lázeňských lesích.

Je možné využít diagnostiku od specialisty i bez nutnosti léčby – jen preventivně? 

Ano, je možné využít diagnostiku od specialisty i bez nutnosti léčby, jako prevenci a získání informací o vlastním zdravotním stavu. Úkolem medicíny totiž není jenom léčení. Věříme, že nejúspěšnější metodou léčby nemoci je její prevence. Pokud jsou problémy odhaleny včas, je mnohem snazší je léčit a zabránit vzniku závažnějších problémů. Cílem naší snahy je znovuobjevení vitality, energie a spokojenosti s vlastním tělem.

Jak dlouhý pobyt doporučujete a jaké konkrétní zážitky z wellnessového centra neopomenout vyzkoušet?

Pro maximální efekt wellnessového pobytu a úplné uvolnění od každodenního stresu doporučujeme pobyt na minimálně 3 noci. Mezi nezapomenutelné zážitky určitě patří návštěva unikátního Wellnesslandu, který nabízí 5 různých typů bazénů, jako například hlavní bazén s vodopádem, protiproudem a vířivými masážemi, whirlpool nebo minerální bazének. Hosté by neměli opomenout také návštěvu Saunadorfu, který ukrývá celkem 7 druhů saun. Po relaxaci strávené ve Wellnesslandu doporučujeme načerpat energii v odpočívárně na vyhřívaných vodních postelích nebo osvěžit se ve Fit baru, který poskytuje lahodné čerstvé džusy, čaje nebo ovoce.

Nabízíte více než 250 druhů procedur. Jak si správně vybrat?

V hotelu bude hostům poskytnuto kompletní diagnostické vyšetření, které detailně prověří aktuální zdravotní stav. Na základě toho naši lékaři doporučí další postupy a ty nejvhodnější procedury, aby tak mohli hosté dosáhnout co nejlepších léčebných výsledků.

Jak vypadá dokonalý den strávený v hotelu od rána do večera? 

Dokonalý den strávený v hotelu začíná snídaní v restauraci Sorrento, kde si každý najde své – od čerstvého ovoce a džusů, přes vajíčka připravená na přání, po domácí dezerty. Poté se vydáte do wellness centra, kde si užijete dokonalou relaxaci. Po obědě si je možné vybírat z aktivit, které hotel nabízí, například tenis, golf nebo procházka po okolí. Po pohybových aktivitách je vhodné si dopřát masáž nebo kosmetickou proceduru. Večer jste zváni do hotelové restaurace #ID Restaurant, kde si pochutnáte na specialitách moderní fusion kuchyně. Po večeři doporučujeme užít si atmosféru #ID Baru za doprovodu živé hudby a skvělých drinků. Celý den zakončíte v pohodlné posteli na hotelovém pokoji s výhledem na lázeňskou zónu a nově zrekonstruovanou budovu historických Císařských lázní.

V čem je síla termální vody, kterou máte v hotelu? Co umí?

Termální voda je pro nás důležitou součástí léčení, a to nejen zevně, ale i vnitřně. Má v sobě koncentrované minerály a látky, které mají pozitivní účinky na zdraví. V lázních je používána horká termální voda, která zklidňuje nervový systém a přináší pocit relaxace a pohody. Kromě toho se voda používá i na pitnou kúru, která neodmyslitelně patří k léčení. V hotelu Carlsbad Plaza si hosté mohou vychutnat léčivou vodu z nejslavnějšího karlovarského pramene Vřídla, který je sveden do pítka přímo v hlavní recepci. Ve Wellnesslandu je také k dispozici minerální bazének, kde si hosté mohou uvolnit svaly a klouby.

S kým jste spolupracovali na designu hotelu a wellness centra? Věříte, že i vizuální zážitky mohou působit blahodárně? 

Na designu celého hotelu jsme spolupracovali s týmem architektů a designérů. Naším cílem bylo vytvořit prostředí, které bude nejen funkční a příjemné pro hosty, ale které také podpoří jejich pohodu a relaxaci. Věříme, že vizuální zážitky mohou hrát velmi důležitou roli v tom, jak se lidé cítí. Vizuální prvky jako barvy, textury a osvětlení mohou ovlivnit naše nálady a emoce a mohou nám pomoci uvolnit se a relaxovat. Proto jsme věnovali zvláštní pozornost designu interiéru hotelu a snažili jsme se vytvořit prostředí, které bude hostům poskytovat vizuální podněty k odpočinku.

V čem skví výjimečnost hotelové restaurace? V čem je menu specifické, co patří mezi signature dish? Nabízíte i nějaké stravovací diety? Je možné u vás jíst podle nějakého specifického dietního plánu, ale v duchu fine dining? 

Hotelová restaurace #ID Bar & Restaurant je výjimečná díky inovativní a moderní fusion kuchyni, která reflektuje aktuální trendy současné světové gastronomie. Naše rozmanité menu nabízí velký výběr chutí a textur, které potěší jak zkušené gurmány, tak i ty, kteří hledají něco nového a neobvyklého. Mezi naše signature dishes patří například ceviche z mušlí svatého Jakuba se salátem z jablek Granny Smith, fenyklem a řapíkatým celerem nebo kuřecí ballotine plněná Foie Gras s pečenou cibulkou, houbovým ragú a lusky mladého hrášku. V duchu fine diningu se u nás dají najít i různé druhy vegetariánských jídel, které jsou připraveny s pečlivostí, pozorností a láskou.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best