Home  /  Lifestyle  /  Máte už dost zimy? V těchto 5 destinacích už je léto

Máte už dost zimy? V těchto 5 destinacích už je léto

Od přírodního ráje na ostrově La Gomera po vysněné pláže na Kapverdách - těchto pět destinací láká letními teplotami.
27.03.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Už máte dost nízkých teplot, neustálých změn počasí a toužíte po létě a slunečních paprscích na kůži? Pak utečte před posledními týdny zimy výletem na jih. Například do jedné z těchto pěti destinací, které jsou blíž než Maledivy.

Pro individuální cestující: La Gomera

V zimě lákají Kanárské ostrovy, které jsou známé svým celoročně mírným klimatem, mnoho lidí. Proč si však místo Gran Canarie nebo Tenerife nenaplánovat výlet na La Gomeru? Nejdivočejší a nejčistší z Kanárských ostrovů boduje už v březnu teplotami nad 22 stupňů.

Je to ideální doba k objevování lesů, rybářských vesnic a pestrého hlavního města ostrova San Sebastián de La Gomera mimo hlavní letní sezónu. Ostrov je vhodný zejména pro ty, kteří se chtějí vydat na vlastní pěst - ať už na kole, na pěší túry nebo autem.

Pro objevitele: Emiráty Ras Al Khaimah a Sharjah

Spojené arabské emiráty jsou oblíbenou dovolenkovou destinací, zejména v zimních měsících. Není divu, průměrné teploty se pohybují kolem 27 stupňů a sluneční svit trvá devět hodin denně.

Kromě Dubaje a Abú Zabí však lákají návštěvníky i další emiráty, které nabízejí vysněné pláže a pouštní krajinu - a to za výrazně nižší ceny. Za zasvěcené tipy jsou považovány emiráty Ras Al Khaimah a Sharjah. V plážovém ráji vítají turisty historická stará města, muzea, velbloudí závody, zábavní parky a paláce.

Pro milovníky ostrovů: Kapverdské ostrovy

Spolu s dalšími čtrnácti ostrovy u severozápadního pobřeží Afriky tvoří Sal sopečné souostroví Kapverdy: Kilometry světlých písečných pláží a mírné teploty dělají z ostrovů ideální místo pro dovolenou od března.

Kapverdy splní téměř každé vaše přání, ať už máte rádi koupání, túry po sopkách, potápění nebo kitesurfing.

Pro fanoušky kultury: Jordánsko

Od starobylého skalního města Petra přes stylové místo ve slunné Akabě u Rudého moře až po pouštní sen Wadi Rum - okružní cesta Jordánskem vás vtáhne do jiného světa. Zejména od března láká království návštěvníky na mírné teploty, které zpříjemňují prohlídku památek.

Další zajímavostí je jordánská kuchyně plná orientálních pochoutek. Ubytovat se můžete třeba v bublinkovém hotelu uprostřed pouště.

Pro rodiny: Kréta

Od konce března na Krétě pomalu začíná jarní sezóna. Přestože je na koupání ještě příliš chladno, řeckou atmosféru ostrova si můžete vychutnat při příjemných teplotách.

Největší z řeckých ostrovů je ideální pro rodiny s dětmi a nabízí nejrůznější výlety i mimo hlavní sezónu.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best