Home  /  Lifestyle  /  Na Instagramu si budete moci vybrat skladbu pro svůj profil

Na Instagramu si budete moci vybrat skladbu pro svůj profil

Nová funkci někomu možná připomene známou platformu MySpace. Sociální sít od společnosti Meta totiž zkouší možnost, kdy by si uživatelé mohli na profil připnout svůj oblíbený song.
22.10.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Podle technologického leakera Alessandra Paluzziho testuje Instagram novou funkci, která připomíná zašlé časy MySpace a umožňuje lidem přiřadit ke svému účtu určitou hudební skladbu. Poté, co IG čerpá ze zvláštností populárních sociálních sítí, jako jsou reely TikToku a selfie na zádech BeRealu, ze strachu, aby sám neupadl v zapomnění, jako tomu bylo v případě Facebooku a Tumblru nebo pomíjivých fenoménů, jako je Clubhouse, se zdá, že IG došla inspirace a musí se nuceně vrhnout do minulosti, zpět na začátek všeho: MySpace.

Paluzzi prostřednictvím Twitteru informoval, že uživatelé IG budou moci na svých stránkách přehrávat hudbu viditelnou v sekci bio: „Právě tam se bude ve vašem bio na #Instagramu zobrazovat vámi vybraná skladba“ - napsal a přiložil snímky obrazovky, jak se bude nová funkce zobrazovat - „v současné době se hudba nepřehrává, ale to se může ještě před oficiálním vydáním změnit.“ Chcete-li přidat píseň, stačí kliknout na „upravit profil“ a objeví se možnost „hudba“, odkud si můžete vybrat píseň a případně přidat popisek.

Instagram zatím novinku nepotvrdil, ale před několika týdny se objevily zprávy, že platforma testuje funkci nazvanou „IG Candid Challenges“, která se nápadně podobá základnímu konceptu aplikace BeReal, jež byla označena za antiInstagram, protože se zaměřuje na „autentičtější“ příspěvky, a to tak, že každý den v náhodný čas pořizuje oboustranné selfie. Podobně TikTok představil funkci „Now“, která poprvé od Musical.ly kopíruje funkci jiné aplikace.

Je zřejmé, že stojíme před přelomem v historii sociálních sítí, od jejich povahy až po jejich používání. Proměna, která byla v srpnu přivítána s povykem a hlasitým nesouhlasem, když Adam Mosseri oznámil novou „video friendly“ povahu Instagramu, čímž rozpoutal hněv těžkých vah platformy, jako jsou Kylie Jenner, Kim Kardashian a Chiara Ferragni, ve snaze zastavit to, co se zdá být nevyhnutelné: konec Instagramu, jak ho známe.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best