Home  /  Lifestyle  /  Na této luxusní lodi rozhodují cestující o tom, kam se vydá

Na této luxusní lodi rozhodují cestující o tom, kam se vydá

Od roku 2025 se budete moci nejen nalodit na palubu luxusní lodi MV Narrative, ale budete si moci určit i trasu. Ovšem jen za předpokladu, že disponujete dostatečným rozpočtem.
12.02.2023
Text: Alex Mayer
Foto: storylines.com

Ve světě námořních plavidel se toho děje hodně. V roce 2026 vypluje největší plachetnice na světě Orient Express Silverseas. Rok předtím vypluje další XXL loď se zvláštním konceptem: na MV Narrative budou cestující nejen žít na palubě, ale budou také určovat přístavy, do kterých zavítají.

Stojí za ní americká lodní společnost Storylines, jejíž luxusní loď se v současnosti staví v chorvatském Splitu. Na 18 palubách je postaveno 547 kajut, které jsou určeny k dlouhodobému pronájmu. Smyslem je žít, pracovat nebo odejít do důchodu na palubě jako komunita a cestovat po světě - jedna cesta kolem světa trvá tři roky.

Loď se na jeden až sedm dní zastaví v přístavech na všech šesti kontinentech. Obzvláště zajímavé je, že cestující mají možnost vyjádřit svá přání ohledně trasy a například hlasovat o tom, na kterém karibském ostrově má loď MV Narrative příště zakotvit.

Jak se žije na výletní lodi

Máte zájem o domov na širém moři? Na plavbě světem se rozhodně nudit nebudete, protože když budete od roku 2025 bydlet na palubě luxusní lodi, bude mezi vašimi sousedy 1000 dalších cestujících, se kterými se můžete spřátelit.

Společně můžete vyzkoušet 20 barů a restaurací, projít se po vlastní zahradě, přečíst si jednu z 10 000 knih v knihovně, vypít pivo z vlastního pivovaru a závodit ve třech bazénech. Mezi další zařízení na palubě patří pošta, škola, nemocnice, banka, kancelářské prostory, fitness a lázně a klinika proti stárnutí.

Takový životní styl samozřejmě není levný. Kupní ceny bytů jedenácti kategorií o rozloze 22 až 133 metrů čtverečních se pohybují od jednoho do osmi milionů eur. Vychází se z předpokladu, že životnost luxusní lodi je 60 let.

Kromě toho je k dispozici omezený počet bytů k pronájmu na 24 let za cenu od 600 000 eur. Kromě toho je k dispozici omezený počet bytů k pronájmu na 24 let za cenu od 600 000 franků. Existuje také možnost sdílení bytů nebo jejich sezónního pronájmu. V každém případě, pokud máte prostředky, musíte být rychlí. Většina bytů je již na trhu.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best