Home  /  Lifestyle  /  Největší plachetnice světa vypluje v roce 2026

Největší plachetnice světa vypluje v roce 2026

Z kolejí na oceány: luxusní loď Orient Express Silenseas vypluje v roce 2026 a stane se největší plachetnicí na světě.
24.01.2023
Text: Alex Mayer
Foto: accor.com

Francouzský hotelový řetězec Accor se spojil s loďařskou společností Chantiers de l'Atlantique, aby společně postavili největší plachetnici na světě: luxusní loď Orient Express Silenseas bude dlouhá 220 metrů a vypluje v roce 2026.

Loď je pokračováním luxusního vlaku Orient Express, který poprvé projel trasu z Paříže do Istanbulu, tehdejší Konstantinopole, před 140 lety. Nyní se půvab dřívějších dob přenese z kolejí na světové oceány.

Luxusní loď je inspirována okouzlujícími 60. lety na Azurovém pobřeží - dobou, kdy se umělci, princezny a filmové hvězdy plavili mezi plážemi Saint-Tropez a Cannes. "Bloomberg" uvádí, že loď bude operovat ve Středomoří a Karibiku a může pojmout asi 120 cestujících. Pro srovnání, na klasickou středomořskou výletní loď se vejde více než 6 000 osob.

V souladu s tím bude Orient Express Silenseas zařízen s velkolepým přepychem. Za design a výzdobu interiéru je zodpovědný renomovaný architekt Maxime d'Angeac a za architekturu exteriéru francouzská designérská firma Stirling Design International.

Od luxusního apartmá po bar Speakeasy

Na palubě je 54 apartmánů o průměrné velikosti 70 metrů čtverečních. Nebo si můžete vybrat prezidentské apartmá o rozloze 1415 metrů čtverečních - zhruba jako olympijský bazén - včetně soukromé terasy o rozloze 530 metrů čtverečních.

K dispozici jsou také dva bazény, dvě restaurace a Speakeasy bar. Amfiteátr pravidelně láká hosty na palubě na představení a koncerty.

Jako pohon využívá megajachta hybridní systém a kombinuje nejmodernější motor, který bude zpočátku poháněn zkapalněným zemním plynem a po schválení i zeleným vodíkem, s větrnou energií. Za tímto účelem jsou na třech výklopných stožárech vysokých přes 100 metrů vztyčeny tři plachty o ploše 1500 metrů čtverečních.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best