Home  /  Lifestyle  /  Neviditelný dům je působivý i zevnitř

Neviditelný dům je působivý i zevnitř

Neviditelný dům v USA, inspirovaný vědeckofantastickým filmem ze 60. let, zaujme na první pohled. Nyní je zrcadlová nemovitost na prodej.
19.02.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Airbnb

Chris a Roberta Hanleyovi jsou známí svými filmovými projekty, včetně kultovních filmů jako " American Psycho ", ale také " The Virgin Suicides ". Velkolepý je však i dům, který si manželé postavili. Ve spolupráci s architektem Tomasem Osinskim byl v Joshua Tree v Kalifornii postaven zrcadlový dům.

Není to jediný neobvyklý dům v Joshua Tree, ale je pravděpodobně nejvýraznější: zrcadlový, "neviditelný" dům, který lze pronajmout i přes Airbnb, je nyní na prodej. Za 18 milionů dolarů se i vy můžete stát novým majitelem této jedinečné nemovitosti.

Inspirováno sci-fi filmem

Dům je inspirován filmem "2001: Vesmírná odysea" z roku 1968: 510 metrů čtverečních obytné plochy je uloženo v zrcadlové krabici, která odráží okolní poušť. Zrcadlové stěny jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který udržuje v domě příjemnou teplotu - navzdory někdy extrémním teplotním změnám v poušti. Díky solárnímu systému je dům ekologičtější.

Prosklené stěny lze otevřít na třech ze čtyř stran, což má posílit spojení s přírodou. Ale pokud se vám venku nelíbí, můžete zůstat uvnitř: K dispozici je 30 metrů dlouhý bazén a stěna o rozloze 20 metrů čtverečních, která má být ideální pro promítání filmů.

270 000 metrů čtverečních plochy

Kromě toho jsou zde tři velké ložnice s vlastní koupelnou. Hlavní ložnice má skleněný rám postele a ze sprchy (stejně jako téměř všude jinde v domě) je nerušený výhled na okolní poušť. Kuchyně je vybavena nejmodernějšími spotřebiči, díky nimž je podle reklamy " pohoštění hostů hračka".

Dům se nachází na pozemku o rozloze 270 000 metrů čtverečních, a nabízí tak samotu - a opravdu hodně prostoru k odpočinku. Byl již součástí různých televizních pořadů a filmů, naposledy se objevil ve filmu "The World's Most Spectacular Holiday Homes" a ve filmu "Bling Empire" na Netflixu. Toto konkrétní ubytování lze v současné době pronajmout také na Airbnb - za 2500 dolarů za noc.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best