Home  /  Lifestyle  /  Pokrok i tradice

Pokrok i tradice

Nové BMW řady 7 je výkladní skříní toho nejlepšího, co automobilka z Mnichova v současné době nabízí od moderních pohonných jednotek a pokrokových asistenčních a bezpečnostních systémů přes nezaměnitelný elegantní design až po vrcholný luxus. A je s ním skvělé svezení, jak to zákazníci BMW od svého vozu očekávají.
02.08.2023
Text: Petr Horák
Foto: Matúš Toth

Jen se na něj podívejte, dokonalá limuzína, která v sobě nezapře sportovní geny. Něco jako špičkový atlet v dobře padnoucím obleku. V porovnání se svým předchůdcem je nová „sedmička“ ve všech směrech větší a na délku měří bezmála pět a půl metru. Elegantní design karoserie doplňuje výrazná přední část, která je na jedné straně naprosto originální a zároveň v ní zcela jednoznačně rozpoznáte BMW. Výrazným prvkem jsou efektní světlomety, jež mohou být doplněny křišťály Swarovski.


Uvnitř je kladen důraz na maximální komfort a hýčkání pasažérů, ať už sedí vpředu nebo vzadu. Stačí zmínit samočinné elektrické otevírání dveří, zadní sedadlo Executive Lounge s integrovanou opěrkou pro nohy nebo velký širokoúhlý displej BMW Theatre Screen s úhlopříčkou 31,3˝ pro zadní sedadla, který spolu s audioaparaturou Bowers & Wilkins promění sedadla vzadu ve špičkový privátní kinosál. Vpředu je k dispozici prohnutý displej s 12,3˝ digitálním přístrojovým štítem a 14,9˝ displejem pro ovládání multimediálního systému. Výrazným prvkem interiéru je interaktivní lišta, která v sobě ukrývá dotykové ovládací prvky. BMW řady 7 umí nabídnout nové čalounění syntetickým materiálem Veganza, který má vlastnosti klasické kůže. Zákazníci mají na výběr i z variant koženého čalounění merino nebo kašmírové vlny.

Nové BMW řady 7 je díky pokrokovým technologiím, senzorům a rychlé elektronické síti připraveno na autonomní jízdu úrovně 3. Nabízí rovněž rozsáhlou paletu asistenčních systémů, jež podporují nejen autonomní jízdu, ale pomohou řidiči při parkování, manévrování a v řadě dalších situací na silnicích. Samozřejmostí jsou i vychytávky typu digitální klíč nahraný v chytrém mobilním telefonu, aplikace pro dálkové ovládání vozu a kontrolu jeho stavu anebo možnost dodatečného objednání různých funkcí auta přes BMW ConnectedDrive Store.

Vůbec poprvé BMW řady 7 nabízí čistě elektrický pohon a varianta i7 M70 xDrive je se svým výkonem 660 koní nejvýkonnější z celé modelové řady. V absolutním luxusu vám dá vychutnat zrychlení z klidu na 100 km/h za 3,7 sekundy, což je hodnota, za niž by se nemusel stydět ani kdejaký ryze sportovní vůz. V nabídce jsou rovněž moderní šestiválcové zážehové a vznětové motory a plug-in hybridní provedení. Nové BMW řady 7 je vstupenka do moderní propracované budoucnosti automobilů, kterou si můžete užít už dnes.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best