Home  /  Lifestyle  /  Pokud se ubytujete v těchto hotelech, nesmíte trpět závratěmi

Pokud se ubytujete v těchto hotelech, nesmíte trpět závratěmi

Ať už na horské stěně, v jeřábu nebo v domě na stromě: tyto tři zvláštní hotely mají jedno společné - nacházejí se ve vzdušných výškách a pobyt v nich vyžaduje trochu odvahy.
27.05.2023
Text: Alex Mayer
Foto: naturavive.com

Dáváte na dovolené přednost bezpečí a ubytováváte se v komfortním hotelu? Nebo si potrpíte na podivná místa, jako jsou bývalé věznice, strašidelná ubytování nebo sexy hotely? Pokud patříte do druhé skupiny, následující tři ubytovací zařízení vám doslova zrychlí tep.

1. Pro odolné: Skylodge Adventure Suites v Peru

V Peru je údolí Urubamba mezi městem Cusco a Machu Picchu tím pravým místem k pobytu. V nadmořské výšce téměř 400 metrů tam najdete Skylodge Adventure Suites, kde můžete strávit noc v jedné ze tří transparentních luxusních kapslí.

Nejprve se však musíte prodrat na místo spánku a zvládnout 400 metrů dlouhou via ferratu. Po úspěšném zdolání hory si můžete odpočinout ve vertikálně zavěšené průhledné kapsli a kochat se 360stupňovým výhledem na údolí.

@adventureswithraychelle Replying to @elizathevampireslayer A unique Airbnb experience located in Peru. The SkyLodge Adventure Suites is a capsule bolted into the side of a mountain, 1200 ft in the air. Everything about this experience was so much fun. The climb, the food, seeing the Milky Way at night and then the decent back to the ground. If you are an adventurous person who is not afraid of heights, this is a overnight stay you HAVE to add to your bucket list. Unique Airbnbs, skylodge Peru, unique stays #uniqueairbnb #uniqueexperiences #uniquestays #travelperu #traveltiktok #KAYKissCountdown #uniquehotels #airbnbperu ♬ original sound - Raychelle

Ručně vytvořené kapsle z hliníku a polykarbonátu odolného proti povětrnostním vlivům mají čtyři lůžka, jídelní kout a vlastní koupelnu. Jedna noc stojí přibližně 400 dolarů na osobu. A sestup není vůbec špatný: druhý den ráno se po zipline dostanete zpátky do údolí.

2. Pro ty, kteří mají hlavu ve výškách: Faralda Crane Hotel v Amsterdamu

O něco méně vysoký, ale stále docela dobrodružný je Faralda Crane Hotel v Amsterdamu. Nachází se na 45 metrů vysokém jeřábu. Uvnitř se nacházejí tři dvoupodlažní apartmány, každý o rozloze necelých 40 metrů čtverečních, umístěné nad přístavem.

@feastingwithafoodie

Spent 1 night in a crane hotel! Yup, an actual crane!!📍Faralda Crane Hotel, Amsterdam 🇳🇱

♬ Sweet Dreams - Trinix

Jeřáb se obnovoval deset let a je nejen hotelem, ale také místem pro pořádání módních večírků. V Crane livestream již vystoupili slavní DJs a umělci, jako jsou mimo jiné Nicki Minaj nebo Skrillex, a místo si lze pronajmout pro maximálně 71 osob.

Za tolika designovými prvky a dlouhou dobou rekonstrukce se skrývá odpovídající vysoká cena: dvě apartmá Mystique a Free Spirit jsou k dispozici za cenu 900 eur za noc pro dvě osoby a apartmá Secret za 950 eur.

3. Ve výšce stromů: Treehotel v severním Švédsku

Ne tak vysoký, ale o to idyličtější je Treehotel v Harads uprostřed divočiny na severu Švédska. Ubytování je mistrovským dílem architektury umístěným vysoko na stromech. Všechny pokoje, od ptačích hnízd až po UFO, jsou opravdu spektakulární.

Tento výjimečný hotel zve hosty, aby se vzdali každodenního stresu a stali se součástí přírody. Od září do března můžete mít to štěstí, že uvidíte polární záři, zatímco v létě slunce nikdy nezapadá. Ideálním místem pro pozorování přírodních úkazů je například Zrcadlová kostka.

Nebo Biosféra, jejíž fasádu tvoří 350 ptačích hnízd.

Pokoje však nejsou úplně levné. Například pokoj Mirrorcube lze rezervovat od 400 € pro dvě osoby na noc a pokoj Biosphere od 1000 €.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best