Home  /  Lifestyle  /  Postelové zvyky, které se mohou stát důvodem k rozchodu

Postelové zvyky, které se mohou stát důvodem k rozchodu

Chrápání, jídlo v posteli nebo různé představy o teplotě: To jsou věci, kvůli kterým se páry v ložnici nejvíce hádají.
25.08.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

V rámci průzkumu více než 5 000 britských mužů a žen uvedlo, které zvyky nebo preference jejich partnerů v posteli jim nejvíce lezou na nervy a které věci, které dělají oni sami, jejich drahou polovičku vytáčí. Třetina párů dokonce uvedla, že tyto zvyky mají negativní vliv na jejich sexuální život a vedou k velkým hádkám. Jeden z deseti se kvůli tomu dokonce rozešel.

Nejzávažnějším sporným bodem jsou rozdílné představy o teplotě

Obzvláště často se diskutuje o topení nebo otevřených oknech: přibližně čtvrtině dotázaných vadí teplotní preference jejich partnera, tj. že je v ložnici příliš horko nebo příliš chladno. Druhým nejotravnějším zlozvykem je jídlo v posteli, které stále vadí 23,7 %.

Překvapivě je hlasité chrápání až třetím nejobtěžujícím hlukem - 17,6 procenta respondentů uvedlo, že je obtěžuje. Párům však jdou proti srsti i různé další zvuky: 1,6 procenta obtěžuje kýchání, smrkání nebo kašlání a dvě procenta uvedla, že jim již masivně vadí "hlasité dýchání". Mezi nejotravnější zvyky patří také práce v posteli a skrolování na mobilním telefonu.

Náměsíčnost, zvlhčovače vzduchu a budíky Podle studie provedené anglickým prodejcem matrací se malé procento párů hádá také kvůli tomu, že jeden z nich ve spánku mluví nebo je náměsíčný, kvůli hlasitým přístrojům, jako jsou zvlhčovače vzduchu nebo ventilátory, hlasitým buzením budíkem nebo hlukem způsobeným nočním skřípáním zubů. To je mimochodem nejen nepříjemné, ale může to také způsobit svalové napětí, bolesti hlavy a problémy se zuby.

Přibližně sedm procent respondentů tvrdí, že k usnutí potřebují naprosté ticho a/nebo tmu a že tím již obtěžují svého partnera. Naopak pouze dvě procenta jsou otrávena, pokud druhá osoba trvá na sledování televize nebo používá k usínání přístroj s tzv. bílým šumem. Mimochodem, pěti procentům vadí prdění ve společné posteli.

Jsou řešením oddělené ložnice?

O něco více než čtvrtina účastníků průzkumu uvedla, že právě proto volí oddělené ložnice. Jedna z účastnic, která se rozhodla pro oddělené postele se svým partnerem, vysvětluje: "Nikdy bychom se ke společnému spaní nevrátili. Díky odděleným postelím totiž nemám partnerovi za zlé noci co vyčítat, a pokud chce jeden z nás jít spát mnohem dříve nebo spát déle, není to problém."

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best