Home  /  Lifestyle  /  Proč byste měli spát nazí?
Proč byste měli spát nazí?

Proč byste měli spát nazí?

Pokud patříte k téměř 90% lidí, kteří se před spaním nesvlékají, možná byste měli zpozornět a pořádně se zamyslet. Nejenže je to opravdu skvělý pocit “nechat všechno pořádně dýchat”, ale je to také prospěšné pro vaše zdraví. Tady jsou čtyři zásadní důvody, proč se na noc zbavit veškerého oblečení.
16.06.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty images

1. Získáte více ze spánku  

Spaní v pyžamu nebo ve spodním prádle může vaší tělo zbytečně zahřívat. Když jste během noci přehřátí, vaše tělo neprodukuje dostatečné množství melatoninu a růstových hormonů, které jsou důležité pro obnovu buněk a bojují proti stárnutí. Spaní bez oblečení vám tak pomůže zajistit, aby vaše tělesná teplota nebyla příliš vysoká, což může vést k delšímu a hlubšímu spánku.    

2. Zvýší se počet vašich spermií  

Nejnovější studie, která sledovala výběr spodního prádla a kvalitu spermií 500 mužů po dobu jednoho roku, dokázala, že ti, kteří nosili přes den boxerky a spali nazí, měli o 25 % méně poškozené DNA ve spermiích ve srovnání s těmi, kteří nosili spodní prádlo ve dne i v noci. Odborníci proto doporučují nosit během dne volné boxerky a během noci... vůbec nic.

3. Budete mít lepší pleť

Vaše tělo a zejména pokožka bude moci bez zbytečných vrstev navíc pořádně dýchat. To podpoří zdraví intimních partií, podpaží a nohou, protože tyto části těla přes den nemají moc šanci dýchat. Snížíte tím riziko kožních onemocnění nebo záněty pohlavních orgánů. Máme pokračovat dál?    

4. Zlepšíte si tak sexuální život   

Spaní bez oblečení vás rozhodně sblíží s vaším partnerem. Kontakt kůže na kůži s druhou osobou spouští ve vašem mozku uvolňování hormonu oxytocinu. Ten snižuje hladinu stresu, snižuje krevní tlak a dává vám pocit většího propojení s druhou osobou, což zvyšuje sexuální apetit. A skutečnost, že jste již nazí, pomáhá ledacos nastartovat a také urychlit.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best