Home  /  Lifestyle  /  Průvodci byznysem - těchto 5 knih by si měl přečíst každý podnikatel

Průvodci byznysem - těchto 5 knih by si měl přečíst každý podnikatel

Kritické myšlení, správný životní rytmus, klíčové znalosti: Představujeme pět praktických průvodců, které vás a vaši kariéru posunou vpřed. A doufáme, že v rámci sebevzdělávání vám nebude vadit, že si některé přečtete jenom v originále.
29.08.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Warner Bros

Miliardáři jako zakladatel Microsoftu Bill Gates nebo burzovní legenda Warren Buffett to stále zdůrazňují: pro úspěšné profesní uplatnění je zásadní správná odborná četba. Úkolem je z nepřeberné nabídky knih najít ty správné obchodní rádce. Ať už jde o vlastní optimalizaci, filozofii podnikání nebo příběhy o úspěchu: těchto pět knih si musíte přečíst.

1. VNITŘNÍ HODINY JAKO FAKTOR ÚSPĚCHU

Jak důležité jsou vnitřní hodiny pro úspěch, popisuje Daniel H. Pink ve své knize „Kdy: Věda a umění dokonalého načasování“  a zabývá se otázkou, jak můžeme sladit svůj profesní život se svým rytmem a přestat být v nesprávných chvílích k smrti unavení a ve chvílích, kdy bychom měli odpočívat, nevyspalí.

2. SPRÁVNÉ MYŠLENÍ

Je dobře známo, že správné myšlení určuje každý aspekt našeho života. Jak dosáhnout úspěchu se správným myšlením popisuje psycholožka Carol S. Dwecková ve svém bestselleru "Nastavení mysli: Nová psychologie úspěchu aneb naučte se využít svůj potenciál". Tuto známou příručku pro podnikatele doporučuje mimo jiné Bill Gates. A jestli někdo ví, co je to úspěch, pak je to filantrop a zakladatel společnosti Microsoft.

3. PROČ POTŘEBUJETE DRUHÉ LIDI

Podle amerického lékaře a spisovatele Viveka H. Murthyho existuje jedna příčina, která ovlivňuje zdraví americké společnosti ještě více než opiátová krize a obezita: osamělost. V knize "Together: Loneliness, Health and What Happens When We Find Connection" se Murthy ptá, jak v této době bojovat s osamělostí a dosáhnout tak lepšího života.  

4. JAK DOSÁHNOUT VYSOKÉHO VÝKONU

Ve své knize "High Performance Habits: How Extraordinary People Become That Way" se autor a kouč zabývající se tématem "High Performance Habits" Brendon Burchard snaží najít odpověď na důležitou otázku týkající se kariéry: jak dosáhnout co nejlepšího výkonu. Každý, kdo chce pracovat na zlepšení své výkonnosti, by měl mít tuto příručku na poličce.  

5. JEDEN Z NEJVĚTŠÍCH SVĚTOVÝCH ÚSPĚCHŮ

Historie softwarového gigantu Microsoft je jedním z nejpozoruhodnějších příběhů úspěchu - také proto, že ukazuje, jak se lze poprat s neúspěchy. Kniha "Hit Refresh: The Quest to Rediscover Microsoft's Soul and Imagine a Better Future for Everyone" od Satyi Nadelly pojednává o tom, jak byla korporace v některých ohledech náhle pozadu za ostatními společnostmi, jako jsou Apple, Google a Amazon - a jak se znovu zformovala, aby je zase znovu dostihla.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best