Home  /  Lifestyle  /  První elektrický Jeep nese jméno superhrdiny

První elektrický Jeep nese jméno superhrdiny

Jeep příští rok přiveze svůj první čistě elektrický vůz. První elektromobil značky se jmenuje Avenger a je určený pro Evropu. V nabídce bude i hybridní verze.
28.09.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Jeep

Jeep rozšíří svou modelovou řadu na začátku roku 2023 o malé elektrické SUV. Avenger, vyvinutý pro Evropu, je umístěn pod o něco větším Renegadem a má oslovit především mladší zákaznice - alespoň tak jej definuje výrobce. Dceřiná společnost Stellantis slibuje dojezd až 400 kilometrů a pohon všech kol je alespoň volitelný. Další technické údaje budou zveřejněny až po oficiální světové premiéře na pařížském autosalonu (17. až 23. října). Vyrábět se má v polském městě Tychy.

Avenger je jedním ze čtyř plně elektrických modelů, které Jeep plánuje uvést na evropský trh do roku 2025. V USA plánuje americká značka v současné době také elektrické kvarteto, které se však bude s evropským programem překrývat jen částečně.

Oznámeno bylo luxusní SUV Wagoneer S s výkonem 441 kW/600 k a slibovaným dojezdem 650 km a terénní vůz Recon. Terénní vůz vychází z ikony značky Wrangler, a to jak vizuálně, tak i z hlediska technologie pohonu všech kol, a je vybaven například elektrickými uzávěrkami diferenciálu, odnímatelnými střešními prvky a dveřmi.

Modely Recon a Wagoneer se budou od roku 2024 vyrábět a prodávat v USA a později se dostanou i do Evropy. Do roku 2030 chce značka v Evropě dosáhnout 100 % prodeje čistých elektromobilů, v USA by pak měla elektrická kvóta činit 50 %.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best