Home  /  Lifestyle  /  S Enyaqem za sněhem

S Enyaqem za sněhem

Zima je období mnoha tváří. Na jedné straně nepříjemné sychravo a plískanice, ale také nádherné slunečné dny se stříbřitým sněhem. A jestli zimu máte rádi kvůli sportovnímu vyžití na horách, možná se vám bude hodit pár našich tipů.
09.02.2023
Text: Petr Horák
Foto: Hana Knížová

Snad ani není třeba připomínat, že k základnímu vybavení pro jízdu v zimě patří zimní  pneumatiky. A ne, pohon všech kol opravdu není důvod nepřezout…

Pokud se navíc chystáte do hor u nás i v zahraničí, bude zimní obutí to první, co policisté zkontrolují. Nutnost je rovněž dostatek zimní kapaliny do ostřikovačů a funkční stírátka stěračů, protože jen tak si zaručíte dobrý výhled z auta v nepříznivém zimním počasí. Vřele doporučit můžeme vozit s sebou smetáček na ometání zasněženého auta, lopatu pro případné vyproštění z hlubokého sněhu a u vozů Škoda  ENYAQ iV je samozřejmostí i legendární škrabka na okna, která je schovaná ve výplni pátých dveří.

Chytrých řešení má Škoda v rukávu pro všechny své modely – elektrický Enyaq Coupé iV nevyjímaje – řadu. Rádi lyžujete? Žádný problém. V nabídce originálního příslušenství Škoda najdete jak vak na lyže, který pohodlně prostrčíte ze zavazadlového prostoru do interiéru vozu po sklopení středové opěrky, tak držák na střešní nosič, jenž je uzamykatelný a chrání tak vaše „prkýnka“ před rukama různých nenechavců. Do nosiče lze upevnit lyže i snowboard. Na samotné střešní nosiče pak má Škoda v nabídce praktický vak, do něhož je schováte v době, kdy je právě nepoužíváte. 

Chytrých řešení má Škoda v rukávu pro všechny své modely – elektrický Enyaq Coupé iV nevyjímaje – řadu.

V zimě však nejde jen o převážení sportovního vybavení pro zimní sporty. Jako velice praktickou určitě shledáte plastovou vanu do zavazadlového prostoru. Ta jej ochrání před vším, co do kufru dáte a není to zrovna čisté. Zablácené nebo zmrzlým sněhem obalené boty po zimní procházce, smetáček po ometání zasněženého auta nebo lopata po odhazování sněhu při vyprošťování zapadlého vozu – to vše můžete dát do auta bez obav, že promáčíte a ušpiníte koberec na dně zavazadlového prostoru.

Plastovou vanu naopak snadno vyjmete a vyklepete nebo opláchnete vodou. Navíc ji můžete přepažit hliníkovými přepážkami a tím zafixovat odložené věci, aby se při jízdě po kufru všelijak nepovalovaly. Podobně praktické jsou gumové koberce do interiéru, jež spolehlivě zachytí veškeré nečistoty a vlhkost, které v zimním období do auta na svých botách přinesete. Elektromobil se pak v neposlední řadě hodí například při nabíjení elektrickou energií rovnou ze sítě i k vyhřátí interiéru na požadovanou teplotu.

A nemusíte k tomu zbytečně využívat elektřinu z baterie po startu. Je rozhodně příjemné, když můžete bez jakéhokoli teplotního diskomfortu rovnou usednout za volant bez bundy, která vás omezuje v pohybu a po chvíli jízdy by vám v ní bylo teplo.

Jak je vidět, elektromobil vás nijak neomezuje v tom, abyste si užívali zimu tak, jak ji máte rádi. Právě naopak přináší i různé drobnosti, jež používání automobilu v chladné roční době zpříjemňují. Tak už jen zabalit věci a hurá za sněhem.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best