Home  /  Lifestyle  /  Porsche přivádí komiksovou Carreru do reality

Porsche přivádí komiksovou Carreru do reality

Fiktivní postava Sally z filmu Cars od Pixaru už není jen komiksovou figurkou: Porsche nyní vytvořilo hlavní ženskou postavu z filmu v reálném životě.
20.08.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Porsche

Auta, která myslí, mluví a chovají se jako lidé - kalifornské studio Pixar Animation nadchlo lidi po celém světě již třemi filmy Auta. Jednou z hvězd trilogie je Sally Carrera, Porsche 911 Carrera z roku 2002. Sally si vybudovala nový život v ospalém městečku Radiator Springs, kde se zamiluje do Bleska McQueena, hlavní postavy filmů o autech.

Jedinečný model pro dobrou věc Společnost Porsche již jednou vytvořila Sally Carreru, nepojízdný model v měřítku 1:1 s očima a ústy. U příležitosti 20. narozenin Sally Carrery se však komiksové auto nyní přeneslo do reálného světa jako model umožňující jízdu v běžném provozu, a to v rámci společného projektu společností Pixar a Porsche Exclusive Manufaktur. 911 Sally Special je název skutečného modelu 911 vycházejícího z aktuální řady 992, ale kdo by očekával, že si tento speciální model bude moci koupit, bude zklamán: Jedná se o naprosto unikátní exemplář, který bude 20. srpna prodán v aukci v rámci Monterey Car Week nejvyšší nabídce. Výtěžek bude věnován charitativním organizacím Girls Inc a USA for UNHCR ve prospěch mladých žen a uprchlíků z Ukrajiny.

Základem pro 911 Sally Special je Carrera GTS o výkonu 353 kW/480 k v provedení s manuální převodovkou, která byla ručně lakována speciálně namíchanou barvou „Sally Blue Metallic". Speciální jsou také ráfky, které vizuálně navazují na turbo ráfky řady 996, které však mají rozměry odpovídající současnému formátu 911, tedy 20 a 21 palců. Uvnitř jsou sedadla s látkovým čalouněním Pepita ve třech barvách a kůží v křídové barvě, která byla zdobena prošíváním v barvě „speed blue". Kůže a modré prošívání charakterizují také řemínek chronografu, který je součástí výlučného vybavení draženého Porsche a který byl vyvinut a vyroben ve vlastní hodinářské manufaktuře Porsche v Solothurnu. Součástí dražby jsou také hodinky, stojan na čtyři kola s přídavnou sadou kol Carrera Exclusive Design, kryt vozu od Porsche Tequipment, kniha o vývoji a výrobě tohoto unikátu a také takzvaná Timecapsule Collection, která obsahuje originální kresby designérů Shuichiho Yamashity a Boba Pauleyho.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best