Home  /  Lifestyle  /  Sázka na budoucnost

Sázka na budoucnost

Dnešní turbulentní doba s vysokou inflací nás nutí více přemýšlet, jak co nejlépe nakládat s volnými finančními prostředky. Jedna z nejvhodnějších cest je investice do nemovitosti. Což ovšem nemusí znamenat, že si rovnou nějakou koupíte, s fondem Investone můžete investovat do nemovitostních projektů.
14.06.2023
komerční článek

To, co má dnes váhu, je důvěra a dobré renomé a obojí je v případě Investonu splněno. Za fondem stojí kvarteto zkušených podnikatelů a investorů, které spojuje nejen jejich profese, ale i dlouholeté přátelství. Ondřej Hartl, Martin Král, Karel Slavíček a Jiří Stopka jsou v oblasti realit známá jména a v případě Investonu mají jasnou vizi – přinášet příležitosti investovat do nemovitostí, které mají atraktivní výnos a nejsou přitom spekulativní.

Fond investicemi do nemovitostí převážně v Česku cílí na nadstandardní zhodnocování vložených finančních prostředků, v horizontu pěti let může investor dosáhnout až 60% zhodnocení podílu, který do fondu vložil. Investuje do rezidenčních i komerčních projektů v různém stupni rozpracovanosti i do už dokončených projektů. Investone rozvíjí projekty nájemního bydlení, které po dokončení odprodává specializovaným investorům, nakupuje rezidenční nemovitosti v počáteční fázi výstavby a okrajově investuje také do budoucích projektů, k jejichž realizaci je zapotřebí změny územních plánů. Doplňkově se fond zaměřuje i na projekty ve vybraných zemích EU.

Na rozdíl od koupi bytu přináší investování do nemovitostního fondu řadu výhod, včetně vyššího zhodnocení. Fond cílí na zhodnocení minimálně 10 %, například v loňském roce se mu podařilo dosáhnout reálného výnosu ve výši 13,68 %. Další výhodou je možnost z fondu po třech letech vystoupit nebo svůj podíl převést na někoho jiného. Benefitem je rovněž fakt, že po třech letech je výnos z akcií fondu osvobozen od daně z příjmu. Pokud budete z nějakého důvodu potřebovat své peníze zpět dříve než za pět let, což je optimální doba investice, máte možnost převést své investiční akcie na někoho jiného nebo je odprodat. Naopak pokud bude patřit k investorům, kteří se budou na rezidenční výstavbě podílet vyššími vklady, nabízí fond možnost nákupu bytů v předprodeji, než budou nabídnuty ostatním potenciálním zájemcům.

Pokud se chcete o možnostech investování do nemovitostních projektů s fondem Investone dozvědět více, navštivte stránky investone.cz.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best