Home  /  Lifestyle  /  Severní Korea prý dostala Covid jen proto, že Jižní Korea poslala “nakažené balonky”
Severní Korea prý dostala Covid jen proto, že Jižní Korea poslala “nakažené balonky”

Severní Korea prý dostala Covid jen proto, že Jižní Korea poslala “nakažené balonky”

Severní Korea se konečně rozhodla poskytnout svým obyvatelům pravdivý příběh o COVID-19. Ten ovšem připomíná spíše brakové sci-fi fanfiction, které Kim Čong-un napsal někde koleni svého skromného příbytku.
12.07.2022
Text: Redakce
Foto: Getty images

Státní noviny Pchjongjang Times přišly s bizarním tvrzením, že na severokorejském území přistály balónky, které byly vyslány ze sousední Jižní Koreje, aby nakazily děti, které pak koronavirus přenesly na dospělé. Zpráva dále uvádí, že země vyšetřuje zdroj od začátku letošního roku, kdy se virus rychle rozšířil v izolovaném státě a zabil téměř jistě nedostatečně uváděný počet civilistů.

"Bylo zjištěno, že osmnáctiletý voják příjmením Kim a pětiletý školkáček příjmením Wi přišli do kontaktu s podivnými věcmi v kopcích poblíž armádních kasáren," tvrdí státní narativ. Podle deníku Wall Street Journal Severní Korea v květnu ohlásila 4,7 milionů případů "horečky", ale pouze 73 úmrtí, což je dle odborníků extrémně nízké číslo ve srovnání se skutečností.

Je celkem běžné, že severokorejští přeběhlíci posílají domů balónky se zásobami a informacemi, zatímco žijí v Jižní Koreji. Začátkem tohoto týdne stanice ABC skutečně informovala, že jihokorejští obyvatelé poslali přes hranice balonem zdravotnické potřeby COVID-19. Netřeba však dodávat, že je zde mizivá šance takovým způsobem nákazy, protože je nyní známo, že se virus šíří převážně prostřednictvím částic visících ve vzduchu v přeplněných prostorách.

Severokorejský vůdce samozřejmě nebude chtít, aby se jeho občané dozvěděli pravdu o vnějším světě, natož o tom, v němž jsou uvězněni. Tvrdit, že se COVID šíří díky balónkům, je šokující a vědecky nemožné, ale vzhledem ke Kimově propagandě to není ani trochu překvapivé.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best