Home  /  Lifestyle  /  Sicilský zámek z filmu Kmotr je na prodej

Sicilský zámek z filmu Kmotr je na prodej

Vypadá to jako z pohádky a viděli jste ho v Kmotrovi: Piazza Agostino Pennisi se prodává za 5,8 milionu eur.
11.06.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Sotheby’s International Realty

Velkolepé sídlo v sicilském městě Acireale je malou celebritou: od konce 19. století patří stejné italské rodině. Již dvakrát jsme jej mohli vidět ve filmu: v roce 1969 ve filmu "Horký listopad" s Ginou Lollobrigidou a poté v roce 1990 ve filmu Francise Forda Coppoly "Kmotr - část III".

Scéna z filmu Kmotr - část III s Al Pacinem a Andy Garciou v rolích Dona Michaela Corleoneho a Vincenta Manciniho.

Nechal ho postavit Agostino Pennisi, baron z Floristelly, a původně měla sloužit jako muzeum. K tomu však nikdy nedošlo a zámek se stal domovem rodiny Pennisiů pro dalších pět generací. Prodej nyní zajišťuje společnost Sotheby's International Realty.

Pro soukromé nebo komerční použití

Budoucí majitel si může se zámkem dělat (téměř) cokoli. Diletta Giorgolo, která je v aukční síni Sotheby's za zámek zodpovědná, říká pro Mansion Global: "Zámek je ideální pro soukromé nebo komerční využití. Historie, poloha, architektura - to vše ukazuje na obrovský potenciál."

Architektonický styl je mimochodem novogotický. Usedlost se skládá ze tří vzájemně propojených dvoupodlažních budov. Kromě toho jsou zde dvě věže a 4000 metrů čtverečních obytné plochy. Ta je mimo jiné rozdělena do neuvěřitelných 22 ložnic a osmi koupelen.

Soukromý park a vlastní kaple

Součástí zámku je soukromý park o rozloze 8 000 m2 a vlastní kaple, která je vyzdobena freskami italského malíře Giuseppe Scutiho. Po celém zámku je také roztroušeno množství uměleckých děl, včetně děl Paula Pennisiho, dědice zámku.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best