Home  /  Lifestyle  /  Slavnostní koktejl: Hendrick's French 75 navodí pod vánočním stromkem příjemnou atmosféru

Slavnostní koktejl: Hendrick's French 75 navodí pod vánočním stromkem příjemnou atmosféru

Těžko to může být slavnostnější než s Hendrick's French 75. Máme pro vás recept na koktejl s ginem a šampaňským.
23.12.2022
Text: Mario Mirschberger
Foto: Hendrick's

Co si dáte ke štědrovečerní večeři? Smažený kapr a bramborový salát, houbový Kuba, nebo propracované menu? Ať už je to cokoli, máme pro vás dokonalý aperitiv k vánoční hostině: Hendrick's French 75. Tento slavnostní koktejl kombinuje gin a šampaňské. Nejenže to úchvatně zní, ono to skvělé skutečně je. Přesto je příprava koktejlu jednoduchá a ani několik málo ingrediencí není příliš exotických. Abyste si o Vánocích udrželi dobrou náladu, nabízíme vám dokonalý recept. Zásobte se lahví ginu Hendrick's a vychlaďte šampaňské: Vánoce jsou za dveřmi!

Historie koktejlu French 75

Francouzský 75 je starý známý. Pokud si uděláte seznam koktejlů, které se objevily od roku 1800 - nebo alespoň koktejlů, které se mu podobají -, najdete verze s jablečným brandy, koňakem, grenadinou, absintem a podobně. Většinou je však společným znakem gin. Název "French 75" se vztahoval k dělu ráže 75 mm, které Francouzi používali v První světové válce. Ve zlatých dvacátých letech byl oblíbený, protože měl pořádný říz a na noc dal zapomenout na hrůzy války.

Hendrick's Gin představuje dokonalou vánoční sadu French 75

Abyste se nemuseli starat o správné ingredience pro tento vánoční aperitiv, dodává Hendrick's Gin na Vánoce kompletní sadu French 75. Společně s ilustrátorem Jayem Danielem Wrightem vznikl koktejlový šejkr, který se k míchání koktejlu hodí jako stvořený. Součástí balení jsou i všechny ostatní potřebné ingredience.

Recept: Hendrick's French 75

Ingredience:

30 ml Hendrick's Gin

10 ml citronové šťávy

10 ml cukrového sirupu

Šampaňské

Příprava:

Do koktejlového šejkru naplněného kostkami ledu nalijte Hendrick's Gin, citronovou šťávu a cukrový sirup. Silně protřepávejte po dobu 30 sekund. Poté přelijte do sklenice na šampaňské a dolijte šampaňským. Francouzská 75 se podává s citronovou kůrou.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best