Home  /  Lifestyle  /  #SOS Co když se spálíte na slunci?
spálení

#SOS Co když se spálíte na slunci?

Opět jste se zapomněli namazat opalovacím krémem nebo jste pronesli tolik oblíbenou frázi: "já se nikdy nespálím"? Víme co s tím!
28.06.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty images

Bohužel se to někdy stává i těm nejlepším, resp. nejodolnějším z nás. Příjemně hřejivé sluneční paprsky se náhle změní v ukrutnou bolest, místo zlatavého opálení vám zůstala červená kůže připomínající vařeného humra a nošení oblečení je téměř nesnesitelné. Právě proto vám přinášíme několik tipů, jak zmírnit bolest a zabránit tomu, aby byla vaše pokožka příště znovu křupavá. Poděkovat nám můžete později.    

Skočte pod ledovou sprchu!  

Studenou sprchou snížíte povrchovou teplotu kůže a přinesete jí okamžitou úlevu od spálení. Během sprchování používejte výhradně jemné mycí prostředky nebo gely, které obsahují vitamin E či chladivý mentol. Kdy jindy začít s Wim Hofovou metodou otužování, než právě teď? 

Hydratujte!  

Po koupeli spálenou pokožku jemně osušte a naneste regenerační přípravek s obsahem panthenolu nebo aloe vera, jež pokožku výrazně zklidní a hydratují. Nezapomeňte také na hydrataci zevnitř. Dostatečný přísun tekutin je po spálení pokožky zejména důležitý. Na alkohol rovnou zapomeňte!    

Zklidněte pokožku!

Ke zchlazení a regeneraci spálené pokožky můžete použít řadu přípravků, doporučujeme však ty s obsahem d-panthenolu, který dokáže účinně zklidnit pokožku a urýchlit její hojení. Navíc efektivně váže vodu v pokožce, čímž ji pomáhá udržovat hydratovanou mnohem delší dobu. 

Dejte na babské rady!  

Nechce se vám do lékárny? Jednou z nejlepších rad, které zaručeně fungují (několikrát vyzkoušeno na vlastní kůži) je namočit žínku do studeného mléka nebo bílého jogurtu a přiložit ji na spáleninu. Kyselina mléčná přirozeně hydratuje pokožku a pomáhá zbavit se odumřelých kožních buněk. Vymlouvat se na laktózovou intoleranci vám v tomhle případě opravdu nepomůže.

Objednejte si předplatné Esquire

Předplatné

Doporučujeme

#man at his best