Home  /  Lifestyle  /  Tento Boeing 737 se mění na luxusní ubytování

Tento Boeing 737 se mění na luxusní ubytování

Vyřazené letadlo na prázdninovém ostrově Bali se v současnosti přestavuje na luxusní ubytování - včetně bazénu a koktejlového baru.
27.02.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Instagram/privatejetvilla

Představte si, že se probudíte v letadle a malými kulatými okénky se díváte přímo na Indický oceán. Ale nejste v letadle, ale v luxusním tropickém hotelu. Tento zážitek vám umožní 31letý Felix Demin.

Podnikatel v současné době přestavuje vyřazený Boeing 737 na luxusní ubytování. Letadlo dříve patřilo indonéské letecké společnosti Mandala Air, která v roce 2014 vyhlásila bankrot. Demin letadlo koupil a umístil ho na pozemek s fantastickým výhledem.

Koupelna v kokpitu

Letadlo se nachází na útesu nedaleko pláže Nyang Nyang, skryté a poněkud odlehlé pláže na indonéském ostrově Bali. Při přestavbě se Demin zaměřil na to, aby byl praktický interiér letadla co nejluxusnější. To zahrnuje elegantní dřevěné schodiště vedoucí do letadla - a na sedadlo, které se nachází na jednom z křídel.

Uvnitř hosté nebudou mít o nic nouzi: Místo úzkých řad sedadel jsou zde dvě ložnice, plně vybavená kuchyň, obývací pokoj a koktejlový bar. K dispozici jsou také dvě koupelny, z nichž jedna má kamennou vanu. Vana se nachází v místě, kde byl původně kokpit letadla.

6500 eur za noc

Jak se na luxusní ubytovací zařízení sluší a patří, v budoucnu bude na pozemku samozřejmě také nekonečný bazén s výhledem na moře. Nebude však levný: již nyní si ho můžete na Expedii rezervovat za 114 milionů indonéských rupií, což odpovídá přibližně 6500 eur za noc.

Jak říká Demin, dopravit letadlo na místo určení nebylo vůbec jednoduché: "Trvalo asi týden, než se letadlo po jednotlivých částech dostalo na útes. Tam bylo znovu sestaveno. V současné době se letadlo stále upravuje, ale do července letošního roku by mělo být připraveno pro prázdninové hosty.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best