Home  /  Lifestyle  /  Tesla: Elon Musk chystá velkolepé inovace, přijdou na trh už v roce 2023
Elon Musk

Tesla: Elon Musk chystá velkolepé inovace, přijdou na trh už v roce 2023

Pod heslem "Cyber Rodeo" otevřela Tesla v Texasu novou továrnu Gigafactory, kde bude vyrábět Model Y - pravděpodobně poprvé na světě s baterií 4680. Mimo jiné se zde bude od roku 2023 produkovat také Cybertruck, a to téměř plně automaticky. Elon Musk také představil další vozidla a produkty.
18.06.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty images

Elon Musk považuje texaskou továrnu Gigafactory za vlajkovou loď

Továrna Gigafactory - šestá z jeho továren - v Texasu se má stát " továrnou s největším objemem výroby" v Americe, pokud tedy Elon Musk skutečně prosadí své plány. "Příští rok zahájíme výrobu vozu Cybertruck, Roadster a Semi. To všechno se chystá," vysvětlil šéf Tesly.

Zmínil také, že plánuje otevřít další megatovárny po celém světě, aby zvýšil výrobu v takovém měřítku, jakého "žádná společnost v dějinách lidstva nikdy nedosáhla". Kromě toho chce zajistit, aby dodávka jeho vozidel probíhala na co nejkratší vzdálenosti a byla tak šetrná k životnímu prostředí. Na závěr prezentace Elon Musk oznámil, že Tesla brzy uvede na trh "masivní vlnu nových produktů", včetně "plně autonomního" robotického taxi a androidního robota. Nechme se překvapit.

cybertruck

Cybertruck společnosti Tesla: vize se stává skutečností!

Futuristický pick-up s hranatou karoserií, který byl představen v roce 2019, měl být původně na trhu již v roce 2021. Po dalším zpoždění se však cybertruck objeví až v příštím roce 2023, jak uvedl Elon Musk 7. dubna 2022 při prezentaci vozu na své akci "Cyber Rodeo". Zároveň se omluvil za zpoždění. 

Podle společnosti Tesla již u vozu Cybertruck nejsou problémem důlky, škrábance ani riziko koroze. Karoserie nabízí "nárazuvzdorný vnější skelet a maximální ochranu cestujících". Pohled na sériový model ukazuje, že původní koncepce vozu byla z velké části zachována. Odstraněny byly pouze kliky a místo nich se používá systém automatického otevírání. Krátce po představení kybernetického vozu se však již na Twitteru objevily zprávy, které si dělaly legraci z nekvalitního zpracování vozidla. Například se špatně zavíraly dveře, v karoserii byla objevena díra a na straně řidiče chyběl airbag.

Ozývaly se však i nesouhlasné hlasy, které kritikům připomínaly, že se přece jen jedná o prototyp, který ještě nebyl dopracován k dokonalosti.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best