Home  /  Lifestyle  /  Tohle je 5 nejlepších měst na vánoční nákupy

Tohle je 5 nejlepších měst na vánoční nákupy

Pokud nechcete nechávat nákup dárků na poslední chvíli, naplánujte si cestu do některého z těchto měst už nyní. Zde je pět nejlepších míst pro vánoční nákupy.
24.11.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Adventní období je něco nádherného: zdobíme své domovy, zapalujeme svíčky a pečeme cukroví, ulice jsou osvětlené, všude voní skořice a na vánočních trzích si pochutnáváme na svařeném víně. Je to čas rozjímání, kdy si užíváme uvolněných chvil.

Adventní období však není vždy a pro všechny charakteristické útulností. Pokud nestihnete nakoupit dárky včas, budete se každý rok potýkat s problémy. Neměli byste si lámat hlavu s tím, co dát své mamince, sestře nebo nejlepší kamarádce. Pokud chcete, aby se vše odehrávalo v rozjímání, je nejlepší začít plánovat měsíc dopředu, sepsat si seznam, komu chcete něco darovat, a promyslet si, co by to mělo být.

S nákupním seznamem se pak můžete vydat na nákupy. V naší zemi je samozřejmě mnoho nákupních center. Krátký výlet do města na jedno z těchto míst však zpestří šedivý listopadový den a přinese ještě větší výběr dárků.

Paříž

Paříž je romantická v každém ročním období. Avenue des Champs-Élysées září vánoční nádherou, Eiffelova věž připomíná obrovskou prskavku a všude jsou vánoční trhy. Ale vraťme se k tomu základnímu: Nákup dárků ve městě lásky rozhodně není levnou záležitostí. Velké luxusní značky jsou zde jako doma. Pokud máte objemnou peněženku, zajděte si do Galeries Lafayette, ale pokud máte menší rozpočet, můžete najít i levné obchody, například v módní čtvrti Marais. Najdete zde roztomilé butiky s výjimečnými kousky, které jsou vystaveny v jedinečném stylu. Rue de Rivoli je také lemována cenově dostupnými obchody, jako jsou Zara a H&M. Za návštěvu stojí také nákupní centrum Westfield Forum des Halles.

Londýn

V Londýně se srdce milovníků nakupování rozbuší naplno. Protože v žádném jiném městě není výběr v každém cenovém segmentu tak velký jako v britské metropoli. Ať už luxusní nebo alternativní - každý si zde najde to, co hledá. A to platí i pro vánoční dárky. Nejlepší nákupní adresou v Londýně je jistě Oxford Street s obrovským výběrem značek: Najdete zde Primark, Topshop, ale také návrháře jako Louis Vuitton. V nákupním centru Harrods můžete strávit spoustu času. Pokud hledáte vintage věci, nejlepší je jít na Camden Market. Během adventu byste také měli dát šanci vánočním trhům, kde si můžete vychutnat svařené víno a zároveň si vybrat ručně vyráběné zboží.

Praha

Nesmíme zapomenout na naše hlavní město. Někteří si možná toto město nepředstavují jako místo pro vánoční nákupy, ale výlet do Prahy během adventu stojí za to. Najdete zde osvětlené paláce a věže, křivolaké uličky se sváteční výzdobou a několik vánočních trhů. V takové atmosféře je nakupování dárků o to zábavnější. V českém hlavním městě najdete klasiku v podobě křišťálových a dřevěných hraček, ale také v oddělení módy, knih a hudby. V okolí Václavského náměstí se dobře nakupuje. Pokud hledáte luxusní návrháře, najdete je na Pařížské ulici.

Kodaň

Když se řekne vánoční nákupy, většina lidí si pravděpodobně nevybaví Kodaň. Dánské hlavní město je však rozhodně rájem pro nakupující - nachází se zde také nejdelší a nejstarší nákupní ulice na světě. Na promenádě Strøget najdete obchody všech cenových kategorií, od luxusních značek až po větší obchodní domy a levné módní řetězce. V módní čtvrti Latinerkvarter jsou jednotlivé butiky s neobvyklými dárky řazeny dům od domu. Romantické uličky s malými butiky najdete ve čtvrti Læderstræde nebo Østerbro. Stačí však otevřít oči a užít si to: Ulice Kodaně jsou nádherně vyzdobené. Zvláště kouzelný je městský zábavní park Tivoli, kde celé město osvětlují vánoční světl

Milan

V Miláně se něco děje po celý rok, ale nejlépe si toto nejmódnější italské město užijete o Vánocích. Vánoce v Miláně oficiálně začínají 7. prosince, na svátek svatého Ambrože, patrona města. Již 500 let si Milánští berou čtyři dny volna, aby řádně oslavili Vánoce. Název trhu „Oh Bej! Oh Bej!“ znamená něco jako „Jak krásné! Jak krásné!“ a odkazuje na radostné reakce dětí, když vidí krásné dárky.

Najdete zde dárky pro každou peněženku: knihy s uměleckým potiskem, ručně vyráběné hračky, krásné květinové vazby, ruční výrobky z mědi, mosazi a dřeva i tradiční řetězy vyráběné z uzených kaštanů.

Ale mimo Vánoce je Milán rájem módních trendů: boty, kabelky, lahůdky a vše, po čem zákazník touží. Nákupní galerie Galleria Vittorio Emanuele a bezprostřední okolí nabízí dokonalý nákupní zážitek pro každého milovníka designu. Luxus však není to jediné, co vás zde čeká! Město je plné italských butiků, obchůdků a vánočních trhů, kde si kromě vybraných lahůdek a lombardských specialit můžete koupit i dárky na poslední chvíli.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best