Home  /  Lifestyle  /  Toto jsou ty nejdražší pizzy na světě

Toto jsou ty nejdražší pizzy na světě

Vaše místní rozvážková služba je zaručeně nebude mít v nabídce.
27.12.2022
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Pizza je již po desetiletí jedním z nejoblíbenějších pokrmů. Nepotřebuje ani mnoho. Dobré těsto, rajčata a sýr - Ecco, deliziosa pizza. Nemusí však zůstat jen u střídmých přísad. Představivosti se meze nekladou - a zřejmě ani cenám. Gurmáni totiž objevili pizzu pro sebe a pár plátků rajčat a strouhaného sýra jim nestačí. Ukusují nejdražší pizzy na světě. Ceny jsou dostatečně vysoké na to, abyste polkli i na prázdno.

Musíte opravdu milovat pizzu, abyste za ni zaplatili tyto ceny: Toto jsou nejdražší pizzy na světě

Tyto pizzy by se měly jíst velmi pomalu, vychutnávat si každé sousto - a pozor, aby vám nezaskočilo při placení.

1. Pizza od Gordona Ramsayho

Gordon Ramsay je již mnoho let jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších televizních kuchařů v Anglii a i on má na jídelním lístku své restaurace dražší pizzu. Jeho pizza vypadá dobře a je pokrytá italským cibulovým pyré, těstovinami s bílým lanýžem, buvolí mozzarellou, čerstvými bylinkami, hříbky a pancettou. Musíte za něj zaplatit 250 dolarů.

2. C6 Pizza

Přátelsky vyhlížející muž na obrázku je Nader Hatami, majitel pizzerie Stevenson Pizza v kanadské Britské Kolumbii. V ruce drží jednu z nejdražších pizz na světě, po které si fanoušci mořských plodů olizují prsty. Samozřejmě za předpokladu, že zaplatíte 850 dolarů. Pak dostanete pizzu s treskou, humrem, krevetami a ruským kaviárem. Na vrcholu je nastrouhaný italský lanýž.

3. Pizza 007

Samozřejmě nechybí ani pizza s plátkovým zlatem. Tento pochází ze skotského Glasgow a jeho autorem je šéfkuchař Domenico Crolla. Vše pro dobrou věc. Pizza, která je samozřejmě inspirována Jamesem Bondem, podpořila charitativní organizaci, která se snaží předcházet slepotě v rozvojových zemích. Za 4 982 dolarů mohli hosté očekávat pizzu s jedlým zlatem.

4. Pizza for Lovers

Cesta k lidskému srdci vede přes žaludek. V newyorské restauraci Henrietta si proto řekli, že láska a pizza by se měly spojit - a to doslova. Na Valentýna si mohli zamilovaní objednat speciální pizzu. Těsto se samozřejmě lisovalo do tvaru srdce, což bylo pravděpodobně ještě nejlevnější. Ale pizza byla drahá právě kvůli zálivce. Mezi sýrem a rajčaty byl totiž diamantový prsten. Jak majitel restaurace přišel na svou cenu? To není úplně jasné, protože samotná pizza stojí jen asi 19 dolarů. Takto to vypočítal sám majitel. Pizza pro zamilované stojí neuvěřitelných 8 180 dolarů.

5. Louis XIII Pizza

Nejdražší pizza na světě byla pojmenována po francouzském králi Ludvíku XIII., který se do dějin zapsal také jako Ludvík Spravedlivý. Proč ne po Králi Slunce? Kdo ví! Pizza Louis XIII není velká. Má průměr 20 centimetrů, je určena pro dvě osoby a vymyslel ji profesionální pizzerista Renato Viola. Těsto potřebuje 72 hodin, než se začne zdobit, a posyp je něco speciálního. Tři druhy kaviáru (Oscietra Royal Prestige, Kaspia Oscietra Royal Classic z íránského pobřeží a Kaspia Beluga), buvolí mozzarella, nejlepší humr, křupavé krevety a australská růžová sůl. Vše se zapíjí koňakem Remy Martin Louis XIII. Rezervace předem je nutná. Nevíme, jestli nejdražší pizza na světě chutná dobře. Ale víme, že za něj musíte zaplatit 12 000 dolarů. Tak tedy dobrou chuť.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best