Home  /  Lifestyle  /  Tráva na objednávku: Uber v Kanadě nyní rozváží konopí

Tráva na objednávku: Uber v Kanadě nyní rozváží konopí

Služba Uber rozšiřuje své služby o prodej drog: V Kanadě si nyní uživatelé služby Uber Eats mohou objednat nejen jídlo, ale také marihuanu.
21.10.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Zatímco česká vláda stále pracuje na plánované legalizaci konopí, v některých částech USA a Kanady je bezstarostné kouření již dlouho běžné. To nyní přivádí na scénu zavedené společnosti, jako je Uber. Poté, co se americká společnost Uber Eats již prosadila jako rozvoz jídla, zkouší to nyní s legálními kurýry drog.

Jak uvádí web geekwire.com, zákazníci služby Uber Eats v kanadském Torontu si nyní mohou na objednávku nechat doručit trávu. To je možné díky spolupráci mezi Uberem a americkým poskytovatelem konopí Leafly. Podle zprávy mohou uživatelé objednávat u tří různých místních prodejců. Jedinou podmínkou je, že objednavatelé musí být starší 19 let. Jak je u Uber Eats obvyklé, doručení probíhá přímo ke dveřím.

Doručení pouze prostřednictvím certifikovaných kurýrů

Zatímco rozvážet jídlo může kterýkoli řidič Uberu, halucinogenní kuřivo mohou rozvážet pouze zaměstnanci s osvědčením od příslušného prodejce. Podle kanadských zákonů jsou mimo jiné povinni zkontrolovat věk příjemce a jeho duševní stav. Kdo otevře dveře už zcela zdrogovaný nebo opilý, tomu trávu nepředají.

Uber i Leafly označují svou spolupráci za důležitý milník, který přispívá k dalšímu rozšíření používání konopí i mezi běžné konzumenty. Služby doručování konopí přitom nejsou žádnou novinkou. V USA již různí prodejci nabízejí dodávku léku. Je to však poprvé, co do této oblasti podnikání vstoupil tak renomovaný poskytovatel služeb třetí strany, jako je Uber. Zatím není jasné, zda bude společnost tuto službu v budoucnu nabízet i v jiných částech světa.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best