Home  /  Lifestyle  /  Straší vás nadcházející kóma z jídla? 5 tipů pro den poté

Straší vás nadcházející kóma z jídla? 5 tipů pro den poté

Ještě párkrát se vyspíme a přijde čas na obžerství. Už cítíte, jak vám začínají být těšné kalhoty? Poradíme vám, jak se z obžerství dostat bez úhony.
09.12.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Pexels

Nebudeme si nic nalhávat. 24. prosince se kromě dárků věnujeme jen jídlu, jídlu, jídlu. Obvykle s vážnými následky: Pocit plnosti, vyčerpání, pocit neschopnosti pohybu. Stručně řečeno: skutečné #FirstWorldProblems. Nicméně je to nepříjemné, ten pocit plnosti jídla. Ale bez něj to nejde. Ne, když se o nejlepší místo na svátečním stole přetahují cukroví, losos jako předkrm, rybí polévka, smažený kapr, ten nejlepší domácí bramborový salát a vánočka. Pak chceme jíst, dokud nám neprasknou kalhoty. Obrazně řečeno. Jak to zvládneme a druhý den se vrátíme do staré formy, si vysvětlíme zde. Spoiler: Stále oblíbenější předsevzetí "už nikdy nebudu jíst" není dobrý nápad.

Pokračujte v normálním stravování, ale bez hladovění

I když si to po několikachodové hostině často nedokážete představit: V určitém okamžiku se hlad vrátí. Nejpozději "den poté". Plán vědomě se trochu omezit a jíst co nejméně - vždyť chcete nutně vykompenzovat včerejší nadbytek - však nemá smysl. Pokud jde o jídlo, je nejlepší chovat se normálně. Protože: Pokud se nutkavě omezujete, můžete dříve či později očekávat nepříjemný záchvat vlčího hladu. A zkušenost ukazuje, že nás to přivede jen zpět do záhuby.

Výběr správného jídla

Potraviny, které neutralizují přemíru cukru a soli z předchozího dne, jsou nyní vašimi přáteli. Patří mezi ně draslíkové bomby, jako jsou mandle, kešu, banány, avokádo a rajčata. Jogurt a kefír pomáhají díky probiotikům obnovit rovnováhu zažívání a ovoce je zdravý způsob, jak uspokojit případné chutě na cukr.

Přejděte na smoothie

Pokud se vám zdá, že myšlenka na pevnou stravu nepřichází v úvahu ani druhý den, smoothies jsou vaší záchranou. Tyto nápoje plné chutného a zdravého ovoce a zeleniny (například špenát, borůvky, banán, med, jogurt, kokosová voda a chia semínka) vám dodají důležité živiny, jsou snadno stravitelné a skvěle hydratují.

Nezbytnost: dostatek vody nebo čaje

Když už mluvíme o hydrataci, je vždy důležité dostatečně pít. Každý den. Ale také pomáhá, zejména pokud se cítíte nafouknutí a trochu jste to přehnali se solí a cukrem. K běžné konzumaci přidejte ještě 0,5 až 1 litr tekutin, abyste co nejrychleji odplavili přebytečné látky z těla a podpořili trávení. Horký tip: Zelený čaj obsahuje velké množství antioxidantů, které působí protizánětlivě, a také tein, který vás nabudí.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best