Home  /  Lifestyle  /  Vila Johnnyho Cashe vypadá stále stejně jako v roce 1966

Vila Johnnyho Cashe vypadá stále stejně jako v roce 1966

Ranč, na kterém žil country zpěvák Johnny Cash se svou rodinou, byl prodán. Za 1,85 milionu dolarů kupec získal i kus hudební historie.
04.10.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Elliman Realty

Uprostřed kalifornského okresu Ventura stojí ranč, kam se v roce 1961 s rodinou přestěhovala country hvězda Johnny Cash. Cashova tehdejší manželka Vivian a jejich čtyři děti Rosanne, Kathy, Cindy a Tara žily v domě šest let. Po rozvodu manželů v roce 1966 připadl Vivian, která ho počátkem sedmdesátých let prodala. V roce 1968 se Cash oženil se svou druhou ženou June Carterovou, s níž byl až do její smrti v roce 2003.

Johnny Cash často zpíval o kopcích, květinách a širých prostranstvích a také tím žil. Dům byl přesně takový, jaký si John představoval.

Johnnyho bývalý dům byl v červnu uveden na trh za 1,795 milionu dolarů a již byl prodán jednomu z jeho fanoušků za 1,85 milionu dolarů - o 55 000 dolarů více, než byla požadovaná cena.

Dům několikrát změnil majitele, až se stal novým domovem Chipa Hickmana a jeho rodiny. Jsou fanoušky Johnnyho Cashe, ale proto si dům nekoupili: „Chtěli jsme vychovávat naše děti na tomto chráněném a prostorném pozemku, to jsme hledali!“, říká Hickman pro The Insider. Nyní vilu opět prodali.

Dům je časová kapsle

„Prakticky všechno v tomto domě navrhl Johnny Cash,“ pokračuje Hickman. Ve vstupní části je například do zdi zabudovaný gramofon, cihlový krb a dědečkovy hodiny, které navrhl nebo koupil Johnny Cash. Hickman pokračuje: „Seznam věcí, které nejsou původní, je mnohem kratší: je to koberec, trocha barvy a střešní tašky, které byly původně dřevěné.“

Od šedesátých let proběhla většina drobných úprav v exteriéru domu, například byla vyměněna všechna okna a upravena zahrada - včetně venkovní kuchyně. Jako zvláštní zajímavost uvádí rodina bývalých majitelů odlehlost oblasti: „Hvězdnou oblohu neruší žádná světla a můžete pozorovat různá divoká zvířata,“ říká Hickman.

Cashovo nahrávací studio

Podle inzerátu napsal Johnny Cash ve studiu obloženém dřevem několik svých písní. Údajně se tam uchyloval, aby nerušil svou rodinu nočním nahráváním. Kromě nahrávacího studia je zde pět ložnic a čtyři koupelny. Ložnice Johnnyho a Vivian jsou nově vymalované, ostatní pokoje jsou stále v původním stavu.

V jedné z koupelen je tedy původní černá toaleta Johnnyho Cashe. Venku je bazén, domek u bazénu a posezení. Cena: 1,85 milionu dolarů. Není známo, zda nový majitel nebo nová majitelka jsou fanoušky Johnnyho Cashe - ale zájem o dům byl velký, říkají Adam McKaig a Melissa Borders z realitní kanceláře Douglas Elliman, která dům prodávala.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best