Home  /  Lifestyle  /  Virtuální rapper FN Meka se stal „prvním AR umělcem", který podepsal smlouvu s velkým vydavatelstvím

Virtuální rapper FN Meka se stal „prvním AR umělcem", který podepsal smlouvu s velkým vydavatelstvím

Vydavatelství Capitol Records podepsalo smlouvu s prvním virtuálním rapperem, robotem s umělou inteligencí jménem FN Meka.
23.08.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: FN Meka

Smlouva byla uzavřena po Mekově obrovském individuálním úspěchu na TikToku se singly Moonwalkin, Speed Demon a Internet. Rapper nasbíral více než miliardu zhlédnutí a jen na TikToku nasbíral 10 milionů sledujících, což z něj činí virtuální bytost číslo 1 na této platformě.

Při příležitosti oslavy nové smlouvy Meka vypustil svůj první singl s Capitol Records s názvem Florida Water, na kterém hostují Gunna a streamer Fortnite Clix. Produkovali ho Turbo a DJ Holiday. AI rapper také začátkem týdne oznámil, že si zahrál v nové reklamě pro Apple Music. Ryan Ruden, výkonný viceprezident Capitol Music Group pro experimentální marketing a obchodní rozvoj, řekl Music Business Worldwide, že Meka, „se setkává na průsečíku hudby, technologií a herní kultury“ a „je jen předzvěstí toho, co přijde“.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best