Home  /  Lifestyle  /  Viva Magenta: Barva roku se objevuje i v automobilovém světě

Viva Magenta: Barva roku se objevuje i v automobilovém světě

Sytě růžový odstín je barvou roku 2023: Viva Magenta! S touto barvou se setkáváme i v automobilovém průmyslu.
04.02.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Bentley

Barvou roku, kterou vybral renomovaný americký institut pro barvy Pantone, se stala Viva Magenta 18-750. Výrazný tmavě růžový odstín čerpá inspiraci z přírody. Odstín má ztělesňovat odvahu a nebojácnost, ale také živou bujnost a optimismus, které mají inspirovat k psaní nových příběhů. Lze módní tón najít i v automobilovém průmyslu? Rozhlédli jsme se a objevili, na co jsme se těšili.

Porsche 718 Boxster Style Edition

Porsche 718 Boxster Style Edition se dočkalo nejen bohaté modernizace pro nový rok, ale koncem února se také objeví v showroomech prodejců v módní barvě roku. Nová verze modelu Zuffenhausen se jmenuje Sternrubinneo. Sytě růžová barva je inspirována legendárním vozem Porsche 911 Carrera RS generace 964.

Bentley GTC Speed

Bentley Continental GTC Speed je už tak dost atraktivní, ale v purpurové barvě se prakticky vypálí do sítnice. Otázkou je, zda můžete takový luxusní sportovní vůz v podobné barvě řídit. Můžete! Continental GTC Speed pohání motor W12 o objemu 6,0 litru se dvěma turbodmychadly a výkonem 659 koní, což je nejvýkonnější kabriolet, jaký kdy Britové vyrobili.

Lamborghini Huracan STO

Krátce po Novém roce vyslalo Lamborghini celou hordu svých nejlepších vozů na cestu po dalekém severu. Mezi nimi byl i Huracan STO v zářivě fialové barvě - ne zcela purpurové, ale přesto z této barevné rodiny. Identický model ve stejné barvě má ve své garáži také známý britský youtuber a sběratel Shmee150.

Zenvo TSR-S

Když už jsme u Shmee150, Brit, vlastním jménem Tim Burton, má rád svá superauta v zářivých barvách. Součástí jeho exkluzivní kolekce je také Zenvo TSR-S, který působí opravdu křiklavým dojmem. Hyperauto v barvě Wild Purple má výkon 1193 koní a z nuly na 100 km/h zrychlí za 2,8 sekundy. Dánský malosériový výrobce vyrábí pouze pět kusů ročně. Náklady: necelých 1,8 milionu eur.

Rolls-Royce Cullinan

Britové se obvykle drží při zemi, pokud jde o barvy. Pro letošní rok však výrobce luxusních vozů Rolls-Royce s barvami pořádně hýří. V polovině prosince představil Rolls-Royce na veletrhu Art Basel Miami exkluzivní edici luxusního SUV Cullinan. Edici "Inspired by Fashion: Re-Belle" lze na vyžádání objednat v barvě Wildberry. Pěkně nápadné je toto malé drzé ovoce.

BMW M3 Competition

BMW má v nabídce také takové divoce rostoucí ovoce. Na stejném barevném terénu se pohybuje i barva Wildberry, která za příplatek ozdobí jakýkoli model M. Zda tato barva vyzařuje optimismus, se teprve uvidí, ale rozhodně znamená živou bujnost.

Porsche Taycan Turbo S

Jako by se Porsche a Pantone domluvily! Málokterý jiný vůz se trefí do černého tak jako aktuální Porsche Taycan Turbo S v hvězdně rubínové barvě. Sportovní elektromobil není novinkou, stejně jako barva laku, ale zdá se, že firma ze Zuffenhausenu má dobrý smysl pro trendy.

Toyota Aygo

Toyota Aygo v této podobě již neexistuje, od loňského roku je k dispozici pouze jako Aygo X. Malý vůz by se však měl také ujmout zastání "normálních" řidičů na silnici. Vždyť barevné laky nejsou vyhrazeny jen pro superauta tohoto světa! S faceliftem druhé generace se tento malý vůz v roce 2018 dočkal také výrazného barevného osvěžení, samozřejmě s názvem "Magenta". Tento prcek měl před ostatními náskok už před pěti lety.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best