Home  /  Lifestyle  /  Výhled na Central Park

Výhled na Central Park

250 milionů dolarů (více než 6 miliard korun) je cena nejdražšího penthousu v USA. Cena je stanovena příliš vysoko, a to i podle názoru některých realitních makléřů. Na oplátku je v tomto luxusním objektu k dispozici soukromá restaurace, wellness centrum a squashový kurt.
09.11.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Central Park Tower

Čtvrt miliardy dolarů - tolik stojí nejdražší penthouse v USA. Luxusní byt se rozkládá na třech podlažích v Billionaires' Row - nejvyšší obytné budově na světě. Z terasy ve výšce 440 metrů je úchvatný výhled na Central Park v New Yorku. Podle CNBC je tak tato terasa nejvyšší na světě.

Kromě výhledu nabízí penthouse i další luxus: v ceně jsou zahrnuty venkovní i vnitřní bazén, spa, soukromá zahrada, herna, konferenční místnost, fitness centrum, squashový kurt, taneční sál a dokonce i soukromá restaurace s kuchaři oceněnými michelinskou hvězdou.

Luxusní byt je obrovský: má 1626 metrů čtverečních

Kromě luxusu jsou k dispozici také ložnice a koupelny. A to hned několik: penthouse nabízí sedm ložnic, osm koupelen a tři toalety pro hosty. Ze 129. do 131. patra vede točité schodiště.

Velký zájem

Stejně jako ve velkých světových městech jsou ceny bytů v New Yorku již nyní nadprůměrné. Z hlediska podlahové plochy je luxusní penthouse s celkovou cenou 250 milionů dolarů ještě dražší. Je asi čtyřikrát dražší než průměr.

Dokonce i někteří makléři si myslí, že cena je příliš vysoká. „Myslím, že je to nereálná cena,“ říká pro CNBC Donna Olshan, makléřka luxusních nemovitostí na Manhattanu. Ryan Serhant ze společnosti Serhant, která penthouse prodává, si však myslí, že cena je zcela přiměřená. Kromě toho, jak říká, je o něj již nyní velký zájem ze strany velmi bohatých lidí. Poklesy na akciových trzích, zvyšování úrokových sazeb a obavy z recese na ně nemají zásadní vliv.

Minulý týden se dokonce jeden zájemce přiletěl podívat do luxusního penthousu vlastním letadlem. Osoba však nesmí vidět celý luxus. Z důvodu ochrany soukromí potenciálních kupujících je veřejná prohlídka nezařízeného bytu omezena na vybrané prostory.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best