Home  /  Lifestyle  /  Ženevský autosalon 2023 byl zrušen

Ženevský autosalon 2023 byl zrušen

Ženevský autosalon se v únoru 2023 neuskuteční. Organizátoři se odvolávají na globální geopolitickou a ekonomickou nejistotu, která mnoha značkám zabránila v přípravě na výstavu.
22.08.2022
Text: Alex Mayer
Foto: GIMS

„Vzhledem k nejistotě v globální ekonomice a geopolitice, jakož i k rizikům spojeným s rozvojem pandemie, se organizátoři rozhodli soustředit se výhradně na plánování akce v Dauhá na podzimu roku 2023," vysvětlil ve středeční zprávě pro média Maurice Turrettini, prezident Nadace mezinárodního autosalonu v Ženevě. Toto rozhodnutí přijali členové výboru a správní rady nadace na čtvrtečním zasedání v Bernu.

Původně se měl ženevský autosalon konat na výstavišti Palexpo od 14. do 19. února 2023. Příští ročník se bude konat v katarském Dauhá v listopadu 2023. Sandro Mesquita, generální ředitel autosalonu, v rozhovoru pro tiskovou agenturu Keystone-SDA uvedl, že o konání autosalonu v Ženevě v roce 2024 zatím nebylo rozhodnuto: „První ohlasy jsou však uklidňující a trend je pozitivní. Zajímavější oživení automobilového sektoru očekáváme na přelomu let 2023 a 2024."

Ženevský autosalon se naposledy konal v roce 2019. Veletrh bude nově trvat pouze šest dní místo dosavadních deseti.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best