Home  /  Lifestyle  /  Znáte je ze seriálu - v těchto hotelech se opravdu můžete ubytovat

Znáte je ze seriálu - v těchto hotelech se opravdu můžete ubytovat

Od řeckého luxusního letoviska po idylický horský hotel: tyto filmové kulisy jsou skutečnými hotely a lze si je zarezervovat.
10.02.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Instagram/thewhitelotus

Seriály a filmy nejsou jen o oblíbených postavách a napínavých příbězích, ale také o prostředí, které by fanoušci chtěli navštívit v reálném životě. Představujeme vám čtyři hotely, které se skvěle vyjímají na obrazovce Netflixu nebo HBO a do kterých se můžete podívat i ve skutečnosti.

"Glass Onion" - Amanzoe v Porto Heli, Řecko

Film společnosti Netflix "Glass Onion: A Knives Out Mystery", který byl uveden v roce 2022, se odehrává v luxusním prostředí uprostřed soukromého ostrova, kde musí detektiv Benoit Blanc čelit záhadné vraždě.

Jako hlavní kulisa slouží velkolepé panství, za nímž se skrývá Villa 20 luxusního resortu Amanzoe nedaleko řeckého města Porto Heli. Město na Peloponéském poloostrově je oblíbené zejména u příslušníků high society - a je také patřičně drahé.

Villa 20 se tyčí nad kopci s výhledem na šumící moře a nabízí prostor pro 18 osob s 19 pokoji a apartmány, soukromé spa, šest bazénů, soukromou pláž a řeckou tavernu pod olivovníky. Mimochodem, o pohodu hostů se stará stejné množství zaměstnanců, včetně soukromého kuchaře. Tolik luxusu má svou cenu - ta je k dispozici pouze na vyžádání.

"The White Lotus" - Four Seasons San Domenico Palace na Sicílii

Zatímco první série seriálu HBO "Bílý lotos" se odehrávala na Havaji, pokračování zavede diváky na Sicílii. Přesněji řečeno do Taorminy do hotelu Four Seasons San Domenico Palace, kde se bohatí hoteloví hosté setkávají ve vysoce ceněném seriálovém hitu, dokud se nálada v prázdninovém ráji nepřevrátí.

Hotel má co nabídnout i z hlediska skutečného luxusu: Zrekonstruovaný klášter ze 14. století nabízí úchvatný výhled na Jónské moře, láká infinity bazénem a italskými zahradami. Kuchyně byla oceněna michelinskou hvězdou.

Hotel otevírá novou sezónu 14. března, ale již nyní je plně obsazen. Menší dvoulůžkové pokoje jsou stále k dispozici od 1500 eur za noc, zatímco některé luxusní pokoje stojí přes 7000 eur. Je to mimo váš rozpočet, ale jste zvědaví? Na Tiktoku najdete mnoho videí o hotelu "The White Lotus".

"Kitz" - Hotel Klosterhof v Bavorsku

V první sezóně německo-rakouského seriálu Kitz od Netflixu, která byl uvedena před rokem, se vše točí kolem servírky Lisi, která je v Kitzbühelu konfrontována s intrikami glamour mnichovské smetánky. Natáčení však neprobíhalo jen v samotném luxusním letovisku, ale mimo jiné také hodinu cesty od něj, v Bayerisch Gmain ve čtyřhvězdičkovém hotelu Klosterhof.

Patří k nim scény v bazénu, v panoramatické sauně, v saunové zahradě i v alpském spa, v knihovně a na recepci. Okolní horské panorama a praskající otevřený oheň slibují příjemně strávené hodiny - doufejme, že bez dramatických situací. Pokoje v hotelu Klosterhof si můžete rezervovat od 170 Eur.

"Emily in Paris" - Hotel Molitor v Paříži

Fanoušci Lily Collins a její seriálové role Emily Cooper se v prosinci loňského roku mohli těšit na třetí sérii hitu společnosti Netflix, který se odehrává především v Paříži. Místa natáčení filmu "Emily v Paříži" jsou jako obvykle okouzlující: Emily a její nejlepší kamarádka Mindy slaví párty u bazénu uprostřed města. Tyto scény se natáčely v hotelu Molitor, který není v Paříži neznámým jménem.

Hotel byl otevřen již v roce 1929 a po šedesát let byl nejslavnějším bazénem v celé Paříži - takříkajíc "hotspot" plážového klubu. Dnes je stále středobodem hotelu bazén, ale elegantní pokoje a design vás také zvou k pobytu. V závislosti na měsíci a dostupnosti si můžete rezervovat pokoje od 330 eur za osobu a noc.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best