Home  /  Stories  /  12 různých způsobů, jak mohou ženy dosáhnout orgasmu - a my je všechny známe

12 různých způsobů, jak mohou ženy dosáhnout orgasmu - a my je všechny známe

Ženy mohou dosáhnout vyvrcholení celkem 12 různými způsoby. Je tedy na čase jednou provždy uzavřít tuto mezeru ve znalostech ženského těla.
06.03.2023
Text: Sarah Thiele
Foto: Getty Images

Přesvědčení, že ženy není snadné přivést k orgasmu, je možná největším podvodem patriarchátu. Jsme považovány za komplikované bytosti, které vždy potřebují šílené množství času a emocí, aby při sexu vůbec něco cítily - ale my prostě mačkáme špatná tlačítka (nebo žádná). A to je umění, protože ženské tělo je jediné centrum rozkoše s vlastním orgánem rozkoše, klitorisem. Ten má jediný účel: přinášet rozkoš. Kromě toho existuje jedenáct dalších způsobů, jak mohou ženy vyvrcholit. To nejsou žádné kecy. Začneme tedy tam, kde školní výuka selhala - tedy u nuly -, vysvětlíme si, jaké formy ženského orgasmu existují, a jednou provždy skoncujeme s klišé o těžko uspokojitelné ženě. Nemáte zač.

12krát jinak: toto jsou formy ženského orgasmu

1. Forma ženského vyvrcholení: Klitorální orgasmus

Klitoris je nejcitlivějším orgánem v ženském těle. Sbíhá se zde 8 000 nervových zakončení, pro srovnání: Žalud má "jen" polovinu tohoto počtu. Stimulace klitorisu je proto poměrně snadná. Ale pozor, u některých žen je žalud klitorisu tak citlivý, že byste kolem něho měli doslova chodit po špičkách. Přesto klitoris téměř zaručuje orgasmus. Tvrzení, že žena má tendenci dosahovat orgasmu prostřednictvím prstů nebo jazyka, a ne penisu, je pravdivé. Mimochodem, pokud jste zmateni termínem klitorální žalud, nezoufejte. Kompletní anatomie klitorisu není známa příliš dlouho:

2. Forma ženského vyvrcholení: Vaginální orgasmus

Vaginální orgasmus je to, co škola, církev a Hollywood chtějí prodávat jako orgasmus, a to ze dvou důvodů: Muži vyvrcholí penetrací a penetračním sexem se rozmnožujeme. Ale čistě penilní penetrace způsobuje, že většina žen se těžko udělá. Proč? Protože vagína, její vnitřní část (vulva je vně a zahrnuje genitální pysky a klitoris), je porodním kanálem. Představte si, jak by vypadal porod, kdyby zde byly tisíce nervů jako v klitorisu. Vaginálně tedy cítíte pouze tlak, který se zase nejlépe vytváří prsty nebo hračkami. Kde to vyzkoušet: viz orgasmus v bodě G a v bodě A. Existují však ženy, které mohou dosáhnout orgasmu prostřednictvím penetrace. To však také nepřímo souvisí s klitorisem. Čím blíže je poševnímu vchodu, tím větší je pravděpodobnost prožití vaginálního orgasmu prostřednictvím penetrace.

3. Forma ženského vyvrcholení: Smíšený orgasmus

Smíšený orgasmus je vyvrcholením mezi vyvrcholeními. Dosahuje se ho při stimulaci klitorisu zvenčí i zevnitř. Zní to složitě, ale není tomu tak. Nejjednodušší je to jazykem a prsty. Provedete to tak, že klitoris stimulujete orálně a oblast G prsty - and than magic happens.

4. Forma ženského vyvrcholení: Bod G / squirtingový orgasmus

Oblast G, které se odedávna říká bod G, je ve skutečnosti vnitřní částí klitorisu, a proto je tak citlivá. Oblast se nachází za poševním vchodem na straně břicha a je na omak drsnější než okolní tkáň. Když je tato oblast stimulována, mírně se zvětší a na omak je až pěnovitá. To může vést k velmi intenzivnímu orgasmu, kterého nejsnáze dosáhnete prsty nebo speciálně tvarovanými hračkami pro bod G. Může také dojít ke stříkání nebo ženské ejakulaci. Při ní vytéká krémově bílá tekutina, která se neliší od mužského ejakulátu. Při squirtingu se vylučuje více čiré tekutiny. Obojí může být spojeno s orgasmem, ale nemusí.

5. Forma ženského vyvrcholení: Orgasmus v bodě A

Bod A se nachází hlouběji ve vagíně za oblastí G, rovněž opět na straně břicha. Lze jej stimulovat hlubším proniknutím nebo pomocí hraček. Zde byste měli být opatrní s prsty, protože v tomto místě jste již blízko děložního čípku, který je velmi citlivý a může být poraněn nehty.

6. Forma ženského vyvrcholení: Orgasmus v bodě U

Bodem U se označuje oblast kolem vstupu do močové trubice. Stimulace této oblasti může být pro některé ženy velmi příjemná. Vždy byste se však měli ujistit, že jste si umyli ruce (ostatně byste to měli dělat vždy), protože do močové trubice a močového měchýře se velmi snadno dostanou zárodky, které mohou způsobit bolestivé infekce.

7. Forma ženského vyvrcholení: Bradavkový orgasmus

Existují ženy, které mohou dosáhnout orgasmu doteky svých bradavek, nejedná se o žádnou urban legend. Vědci zjistili, že při stimulaci klitorisu a bradavek se aktivuje stejná oblast mozku. To znamená, že ženská prsa jsou prostřednictvím nervových impulzů přímo spojena s vulvou. Umění bradavkového orgasmu spočívá v tom, že si skutečně dáváte na čas. Žádné divoké olizování, mlaskání nebo kousání. Drobné doteky zde již mohou mít velký účinek.

8. Forma ženského vyvrcholení: Anální orgasmus

Anální stimulace může být velmi intenzivní, ale není pro každého. Zejména mainstreamové porno šíří velmi zkreslenou představu o análním sexu. I když jistě existují ženy, které mají rády silnější penetraci, mnoho žen zažívá bolest, zejména pokud anální sex není dostatečně připraven lubrikantem, hračkami, stimulací prsty a podobně. Pro většinu žen jsou pomalejší pohyby také intenzivnější - a zároveň efektivnější.

9. Forma ženského vyvrcholení: Cervikální orgasmus

Je poměrně vzácný: cervikální orgasmus. Zatímco některým ženám je nepříjemné, když penis při hlubší penetraci naráží na děložní čípek, jiné mohou v důsledku toho dosáhnout orgasmu.

10. Forma ženského vyvrcholení: Mentální orgasmus

Můžete dosáhnout orgasmu pouze prostřednictvím své představivosti? Lze to. Jak to funguje? To necháme na vaší představivosti.

11. Forma ženského vyvrcholení: Coregasmus

Ženy mohou dosáhnout orgasmu během cvičení na břiše. K jeho dosažení je třeba současně silně napnout břicho a hýždě. To se týká svalů pánevního dna, které při dobrém tréninku vyvíjejí tlak na klitoris a mohou zesílit i další formy orgasmu.

12. Forma ženského vyvrcholení: Orgasmus během spánku

I ženy mívají vlhké sny. Ve skutečnosti podle vědců 37 % všech žen alespoň jednou v životě vyvrcholí ve spánku. Pro srovnání, pouze 18 % všech žen dosáhne orgasmu čistou penetrací. To by mělo hovořit za vše.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best