Home  /  Stories  /  Austin Butler o vzpomínkách na dětství, herectví a oblíbené vůni MYSLF

Austin Butler o vzpomínkách na dětství, herectví a oblíbené vůni MYSLF

Jak vůni nosíte vy? Troufám si hádat, že nejde o prvoplánové svádění a více o to, jak se díky ní cítíte. Je dobře známo, že když dobře voníme, cítíme se lépe - a díky tomu můžete mít větší sebevědomí. To je alespoň myšlenka, která stojí za první novou pánskou vůní YSL po pěti letech: MYSLF.
09.08.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Courtesy of YSL

Nová pánská vůně MYSLF od YSL Beauty byla namíchána jako dokonalý nástroj sebevyjádření. MYSLF je květinově-dřevitá směs s překvapivými akordy, která vybízí nositele, aby byl sám sebou. Parfuméři Daniela Andrier, Christophe Raynaud a Antoine Maisondieu spojili své olfaktorické znalosti, aby vytvořili ultramoderní, a přesto důvěrně známou kombinaci bergamotu, levandule, šalvěje muškátové, pačuli a Ambrofixu (syntetický ambrový akord). Skutečným hrdinou je však silný pomerančový květ z Tunisu, sladký, citrusový, květinový tón, který se v pánských vůních obvykle nevyskytuje a který dodává vůni moderní a nečekaně sexy prvek.

Jednou z otázek při debutu zbrusu nové vůně je samozřejmě to, kdo nejlépe ztělesňuje étos zmíněné vůně. Pro MYSLF bylo toto rozhodnutí snadné: herec nominovaný na Oscara Austin Butler, který je známý jak svým dokonalým stylem mimo obrazovku, tak stejně dokonalou prací na plátně. Jako umělec je rodák z Kalifornie dobře obeznámen se silou kreativního sebevyjádření, takže když mu zástupci společnosti YSL zavolali, okamžitě se chopil příležitosti ztělesnit MYSLF. 

„Bylo mi ctí, že jsem byl požádán, abych se připojil k rodině YSL Beauty,“ říká Austin Butler. „V posledních několika letech jsem mluvil s lidmi, kteří znali M. Saint Laurenta. On prolomil hranice značek. Byl to rebel, a to se mi na něm líbí. Cítím se poctěn, že mohu být součástí dědictví, které uvedl do pohybu.“

Jak důležité je pro vás sebevyjádření?

Jako dítě jsem byl velmi plachý. Hodně jsem potlačoval vlastní emoce a herectví se stalo prostředkem, kterým jsem mohl vyjádřit sebe sama, což bych jinak nedokázal. Každý z nás má jedinečný dar a osobnost. A proto si myslím, že pro každého z nás je dostat se k této čisté formě sebevyjádření jednou z nejkrásnějších možností.

Jak se do vašeho sebevyjádření promítá váš styl?

Záleží na náladě, kterou chcete vyvolat, a na pocitech, které chcete mít. Oblečení hodně mění způsob, jak se člověk cítí. Může to být i jen tím, že když je velmi pohodlné. Mám moc rád luxusní látky - hedvábné košile a krajkové košile a kalhoty, ve kterých se prostě cítím dobře.

Když jste poprvé přivoněl k MYSLF, jak jste se cítil?

Nejdřív jsem se snažil přijít na to, co je ten nejvýraznější tón, který jsem cítil. Jakmile jsem si uvědomil, že je to květ pomerančovníku, okamžitě se mi vybavily vzpomínky na dětství a pomerančovník, který jsme měli na zahradě. Jen vůně pomerančových květů ve vzduchu a sbírání pomerančů s mojí matkou. Když se za nějakou chvíli rozloží na kůži a cítíte víc dřevitého tepla, voní jako horký letní večer, těsně před západem slunce.

To je opravdu poetické.

Je to pro mě těžké popsat, protože se snažím mluvit o něčem, co je velmi éterické.

A přitom vůně může být tak silně spjata se vzpomínkami.

Vybaví se vám určitá vůně, třeba vaší první lásky. A pak pokaždé, když ji po zbytek života ucítíte, vrátí vás zpátky do doby, kdy jste byli teenagerem. To je úžasné!

Byl jste velkým fanouškem vůní i před touto spoluprací?

Vůně jsem při své práci používal. Poprvé jsem to udělal, když jsem hrál v The Iceman Cometh na Broadwayi a používal jsem jeden esenciální olej, který jsem si dával každý večer, než jsem vyšel na jeviště. Dělal jsem to i během zkoušek, takže mě jeho vůně pokaždé naladila. A od dětství oba moji rodiče nosili vůni. Máma nosila spíš květinové vůně a táta měl takovou silnou, pižmovou, dřevitou vůni, kterou nosil pořád dokola. Občas jsem se tajně vplížil do jejich pokoje a navoněl se. Už si nepamatuji, jaké to byly značky, ale šlo spíš o to, jak jsem se cítil, když jsem je měl na sobě. Což je docela zajímavé, protože právě takové je poselství vůně MYSLF. Má současně květinový i dřevitý nádech.

Zrovna teď na sobě mátě MYSLF. Jak se cítíte?

V tuhle chvíli mi přijde hřejivá.

Nosíte vůni kvůli sobě, nebo kvůli ostatním lidem?

Rozhodně spíš kvůli sobě. Když se člověk rád navoní, je to forma selfcare.

Vůně nejsou vždy jen o složení. Jde o celý vizuál - flakon, kampaň. Je nějaký aspekt MYSLF, který se vám líbí nejvíc?

Je těžké vybrat jen jeden, protože do sebe celý koncept skvěle zapadá. Spíš jde o to, že je vůně postavená na myšlence, že najít svou jedinečnou identitu je tím nejodvážnějším činem ze všech. Flakon MYSLF má vysokou štíhlou siluetu a lesklé černé sklo, což oceníte až zblízka. Líbí se mi i to, že se dá znovu naplnit. Dlouho jsem měl dojem, že jsme flakony s parfémy jen vyhazovali, ale myšlenka, že je můžete znovu naplnit, je opravdu skvělá.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best