Home  /  Stories  /  Během této podmořské plavby navštívíte potopený Titanic

Během této podmořské plavby navštívíte potopený Titanic

Vrak potopeného Titaniku vidělo jen několik lidí. Brzy i vy? Za 250 000 dolarů můžete doprovázet tým výzkumníků.
11.03.2023
Text: Alex Mayer
Foto: instagram/oceangateexped

Méně než 300 osob: Jen málo lidí mělo tu čest vidět vrak Titaniku, který se potopil v roce 1912, na vlastní oči. Za 250 000 dolarů můžete být dalším z nich. Umožňuje to americká společnost Oceangate Expeditions.

V období od května do června 2023 a 2024 je naplánováno vždy pět misí. Během osmi dnů bude mít možnost zúčastnit se takové expedice šest lidí. Na palubě bude také tým výzkumníků a mořských biologů.

3800 metrů do hlubin

Dobrodružství začíná v St. John v Newfoundlandu na kanadském pobřeží Atlantiku a vede 600 kilometrů na otevřené moře. Během dvoudenní plavby se účastníci naučí základní bezpečnostní pravidla a seznámí se s průběhem mise.

V závislosti na stavu moře začíná potápění pro pět osob třetí den: Titan, speciální ponorka, se na dvě hodiny ponoří do hloubky 3800 metrů. Protože každý ponor má také vědecký cíl, cestovatelé podporují vědce v jejich práci a dozvídají se nejrůznější zajímavosti o potopené lodi.

Jakmile se dostanete k vraku, začne to být napínavé: co Titanic odhalí tentokrát? Od lustru po nádobí roztroušené po mořském dně nebo dosud neprozkoumané části lodi - každá mise odhalí jiné tajemství.

Po působivém ponoru začíná opět dvouhodinová cesta zpět na hladinu. V dalších dnech expedice se účastníci střídají a plní různé úkoly nad vodou i pod ní.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best