Home  /  Stories  /  Chcete si hrát na Amora?

Chcete si hrát na Amora?

Pak se řiďte několika radami pro dohazování, abyste se ujistili, že šíp lásky skutečně zasáhne cíl.
10.02.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Existuje několik frází, které od svých přátel nechcete slyšet. Jedním z nich je: "Znám pro tebe toho pravého. Nech mě, ať tě vás seznámím." Děkuji, ne! Protože dobře víme, že to málokdy končí dobře a nakonec dojde k hádce i v kruhu přátel. A přesto jste přesvědčeni, že znáte toho pravého pro svého nezadaného přítele? Jak je chcete dát dohromady? Jak skvělé by bylo, kdybyste se stali dohazovačem velké lásky? Ale ne tak rychle. Jistě, oba lidi znáte a možná dokonce dokážete posoudit, že se k sobě hodí, ale než jim tajně předáte čísla mobilních telefonů, měli byste předem zvážit několik bodů.

Jak přátele seznámit

Ve skutečnosti existuje nevyslovené pravidlo: nepleť se příliš do vztahů jiných lidí. Pokud si ale nemůžete pomoci, dodržujte několik pravidel. Protože pokud něco pokazíte, můžete přijít o přátelství.

Tipy, jak by mohlo (ale jen mohlo) dohazování fungovat

Takže opravdu chcete dát dohromady dva lidi, které máte rádi? Tuto otázku berte jako poslední varování. Pokud vás nemůžeme zastavit, zvažte následující tipy.

Zjistěte přesně stav vztahu

Jsou tito lidé vůbec svobodní, nebo tam někdo je? Pokud na tuto otázku neznáte odpověď, zeptejte se. Nepředpokládejte, že automaticky znáte odpověď. Koneckonců, ne vždy víte o svých přátelích všechno.

Nic nebude fungovat bez souhlasu obou

Nepředpokládejte, že je člověk nešťastný jen proto, že právě prochází životem sám. Zeptejte se osoby, zda je připravena se s někým seznámit. Neříkejte, že se s někým nutně MUSÍ setkat. A hlavně nikdy nesdělujte jejich mobilní číslo, e-mailovou adresu nebo jméno na Instagramu bez svolení. Váš nezadaný přítel by se měl sám rozhodnout, zda a jak se chce s někým seznámit. Pokud je odpověď "ne, děkuji", je důležité ji přijmout.

Výběr správné osoby

Pokud jsou obě osoby k mání a mají zájem, můžete začít. Důležitý je výběr partnera. Jako dohazovač se ujistěte, že lidé, které jste si vybrali, mají opravdu něco společného, na čem lze stavět. Nevybírejte osoby jen proto, že byste si to přáli. Pokud existují překážky, musíte je respektovat. Co mají společného kromě toho, že jsou sólo? Mají podobné koníčky nebo profesní cíle? Pokud má jeden rád dobrodružství, zatímco druhý je spíše gaučový povaleč, nebude to dobrý vztah. Nezáleží na tom, co si namlouváte vy sami.

Nejsme na trhu

Není nutné toho druhého vychvalovat až do nebes. "Inteligentní" a "pohledný" jsou velmi subjektivní pojmy. Zaměřte se na charakter, integritu a základní hodnoty jednotlivce. Ukažte dotyčnému fotografii, pokud ji máte, a nechte hodnocení "hezký" na někom jiném.

Jak dobře danou osobu skutečně znáte?

Je důležité otevřeně říci, jak dobře znáte osoby, které představujete, abyste předešli nedorozuměním. Je to opravdu dobrý přítel nebo kolega z práce, se kterým často obědváte? Je to bývalá spolubydlící nebo žena, jejíž okruh přátel se překrývá s jejím?

Výběr správného místa

Pokud se chystáte přejít rovnou k věci a domluvit jim rande naslepo na nějakém místě, je třeba mít na paměti několik bodů. V kině nebo hlučném baru se nedá mluvit, protože konverzace je stěží možná. Místo by mělo být především veřejné. Nikoho nevydávejte na milost a nemilost. Krátké rande na kávu je lepší než večeře o pěti chodech v restauraci. Pokud to sedí, budou se chtít znovu vidět.

Držte svá vlastní očekávání na uzdě

Už teď sníte o tom, jak do svatebního projevu zakomponujete příběh o dostaveníčku? Rychle zabrzděte. Přenášením vlastního vzrušení na druhé jen vytváříte tlak na ostatní. "Já vím, že si budeš myslet, že je skvělá" rozhodně nepřispívá ke snížení nervozity. Koneckonců nejde o váš milostný život.

Úkol je splněn

Dosáhli jste svého. Dva lidé, které znáte, jsou spolu v kontaktu nebo se dokonce setkali. Ale teď se do toho nepleťte. Pokud jste sympatičtí, příběh bude pokračovat, ale to nezáleží na vás. Může to být i naopak: mýlíte se a oni se navzájem považují za něco jiného než za skvělé. Neberte si to osobně. Pokud se však chcete o matchmaking pokusit znovu, zvažte výše uvedené kroky.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best