Home  /  Stories  /  Dating Sunday

Dating Sunday

Nový rok, nové štěstí v lásce? Na Dating Sunday je mnoho nezadaných uživatelů v seznamovacích aplikacích online.
01.01.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Nový rok vždy slibuje mnoho příležitostí. Prázdninový shon je za námi, kocovina ze silversterské oslavy možná ještě ne. Dny předtím, než opět začne každodenní rutina, využijeme k plánování. Koneckonců je tu několik předsevzetí, která tentokrát opravdu chceme dodržet. Na začátku nového roku přichází do realitních kanceláří mnoho poptávek a pracovní portály zaznamenávají zvýšený provoz. Nejen v těchto oblastech však chtějí lidé efektivně využít letošní rok. Černý pátek je pro nakupování, Dating Sunday je pro hledání velké lásky. Nebo aspoň sexu.

Dating Sunday: Den, kdy je na seznamovacích portálech opravdu rušno

Ve fotbale je to Superbowl, v online randění je to Dating Sunday. Jedná se o první neděli nového roku, která v roce 2023 připadá na 1. ledna. Nezadaní toužící po lásce se tak probouzejí ze zimního spánku a dávají online seznamkám (novou) šanci. Pokud už nějakou dobu máte svůj profil, využijte nedělní seznamovací neděli jako startovní bod pro změnu profilu. Ale než přijdete s kreativním textem profilu, " Just ask me " opravdu není dobrý nápad. A dovolte mi, jako zkušené veteránce, jednu zkušenost. Ani tento den to nemusí nutně klapnout. Ale aspoň kouknout se přece můžete.

Proto většina nezadaných hledá lásku na Dating Sunday.

Termín Dating Sunday je samozřejmě marketingový fígl. Stejně jako Černý pátek. Přesto je na tom kus pravdy a statistiky dávají Bumble, Tinderu a podobným společnostem za pravdu. OkCupid zaznamenal 70 procentní nárůst aktivity uživatelů na Dating Sunday v roce 2022 . Tinder odhaduje, že počet swipů doprava byl o 10 procent vyšší. S více než 450 miliony downloadů a více než 65 miliardami matchů k dnešnímu dni je Tinder místem, kde se o neděli randí. Existuje mnoho důvodů, proč je Dating Sunday tak velkým dnem na seznamovacích webech.


O svátcích se zamýšlíme nad tím, co je opravdu důležité. Jmenovitě rodina, přátelství a láska. Zároveň nám tyto dny připomínají, že jsme svobodní.

Leden je vnímán jako nový začátek. Optimismus je vysoký a potřeba přitulit se také.

Ve většině případů mají uživatelé volný čas i v neděli. Povinnosti jsou za vámi a vy můžete pohodlně procházet profily na pohovce.

Další svátek, Den svatého Valentýna, není daleko.

Jedná se o první datování neděle po více než dvou letech pandemie. O letošních svátcích už žádná omezení neexistují a lidé to prostě musí dohnat.

Žádný stres, pokud na Dating Sunday nezaprší

Rok teprve začal a bylo by troufalé si myslet, že v den zvaný "Dating Sunday" to musí klapnout hned napoprvé. Jeden den neurčuje, jak bude vypadat zbývajících 364 dní. Zachovejte si však optimismus, s nímž jste se přihlásili. Pokud opravdu nechcete, ani se nezúčastněte. Jak se říká ve swingers klubu? Všechno jde, nic nemusí. Kromě nedělního randění bude spousta příležitostí, jak se zamilovat. Následující pondělí nebudou všechny singles rozebraní.

Dating Sunday: Když rande, tak pořádně


Ať už hledáte muže nebo ženu, malého, vysokého, blonďáka nebo zrzku, jedno je jasné: hledáte člověka, který se snaží seznamovat online, a tak byste se měli snažit i vy. Vymyslete několik otázek, abyste udrželi konverzaci v chodu (počasí není dobré téma a ano, určitě je se vašemu protějšku vede dobře). Odborníci také uvádějí následující tipy

Dodržujte pravidlo 3/5/11: alespoň 3 zájmy, 5 fotek nebo videí a 11 slov v životopisu.

Nikdo nechce vidět nahé fotky.

Buďte upřímní - ano, o deset centimetrů více může být dobré, ale pokud to není pravda, je to lež.

Pokud jste v seznamovacích aplikacích už nějakou dobu a zatím vám to nevyšlo, využijte této příležitosti a změňte obrázky a texty. Nový rok, nové štěstí.

Letos se nehrají žádné hry. Žádný ghosting, žádné dvojí sledování. Pokud je shoda, nahoďte kameru, a pokud to půjde dobře s konverzací, domluvte si rande. Pronto!

Mimochodem, v neděli mezi 19. a 22. hodinou by měl být v aplikacích hlavní čas na seznamování. Připravte si tedy profil, nabijte baterii a začněte brouzdat. Hodně štěstí.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best