Home  /  Stories  /  „Do kterých krypto jsi investoval?“ Podle studie dělají kryptoměny lidi atraktivnějšími

„Do kterých krypto jsi investoval?“ Podle studie dělají kryptoměny lidi atraktivnějšími

Bitcoiny a spol. coby žhavý faktor při výběru partnerů.
01.03.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že pokud nadhodíte téma kryptoměn nebo NFT, zaručeně si získáte pozornost ostatních účastníků konverzace. Buď proto, že jim toto téma přijde naprosto vzrušující, nebo mi naopak dají najevo, že je to jen nesmysl, který se stejně nikdy neprosadí. Kryptoměny jsou však nejen zajímavé, ale - podle průzkumu společnosti Binance - také atraktivní.

Kryptoměny jsou sexy - říká průzkum

S průzkumy je třeba zacházet opatrně a je důležité je klasifikovat. Průzkum, který tvrdí, že kryptoměny nás dělají přitažlivějšími, si nechala zpracovat společnost Binance. Binance je největší kryptoburza s objemem obchodů přesahujícím 20 miliard amerických dolarů. No jistě, podle nich jsou kryptoměny sexy. Globální průzkum platformy byl proveden prostřednictvím webových stránek Binance na začátku února. Zúčastnilo se ho celkem 2 600 respondentů (uživatelů i neuživatelů Binance) ve věku 18 až 46 let.

Sexy a vy to víte: atraktivita a krypto prý spolu souvisí

Kryptoměny mají něco do sebe a není neobvyklé, že při vyslovení slova krypto otevřou svá šuplata s předsudky. Není proto překvapivé, že společnost Binance chce vědět, zda je pro kryptoměny charakteristická sexy a atraktivita. Pokud bychom věřili 83 procentům účastníků, tak ano, protože uvedli, že mít rád krypto je "atraktivní rys pro partnerský vztah", zatímco 70 procent z nich uvedlo, že by byli více nakloněni randit s někým, kdyby zjistili, že se zajímá o krypto. Tento bod se docela dobře shoduje s mou osobní zkušeností. Ve vztazích se zájem o krypto také zdá být jako dobrá styčná plocha. Přibližně 38 % respondentů uvedlo, že jejich partner se o krypto zajímá a je pro něj stejně zapálený jako oni. Dobrá čtvrtina z nich, přesněji 27 procent, dokonce seznámila toho druhého s tematikou Web3. Tedy aspekt, který dává dokonalý smysl. Peníze a investice jsou ve vztahu důležitým rozhodnutím, které je zaměřeno na budoucnost. Jako pár byste si o tom měli říci pár slov a zajímat se o to, kam jsou případně investovány vaše společné peníze.

Studie společnosti Binance: Kryptovztahy na vzestupu, ceny kryptoměn zatím ne

O tom, že zájem o Web3, NFT, Metaversum a kryptoměny roste, svědčí řada projektů, které známé společnosti zahajují. Téměř neuplyne týden bez novinek. Tato rostoucí pozitivní nálada mezi uživateli je však v ostrém kontrastu s celkovým pochmurným výhledem trhu. Ceny se stále zotavují z minim a některým bude cesta k růstu ještě dlouho trvat. Objevují se však náznaky "bull runu", tedy růstu cen, a to nejen na kryptoměnách, ale i na akciovém trhu. Dvě nejznámější kryptoměny, bitcoin a ether, v posledních týdnech vzrostly o 30 %, resp. 23 %. Vzhledem k tomu, že trh je úzce spjat s výkonností těchto dvou měn, existuje naděje pro celé odvětví.

Kryptoměny jako valentýnské dárky jsou oblíbenější než květiny

Tato naděje se prý projevila i u valentýnských dárků. Přibližně 83 % respondentů uvedlo, že pokud by měli na výběr, v den zamilovaných by se spíše těšili z dárkové karty s kryptoměnami než z květin nebo čokolády. "Výsledky průzkumu jsou přesvědčivé a ukazují, že zájem o kryptoměny by mohl být klíčem k romantickému vztahu s podobně smýšlejícími nadšenci. S rostoucí popularitou digitálních aktiv je díky online zdrojům snadné ponořit se do světa kryptoměn a webu3," uvedla společnost Binance v tiskové zprávě.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best