Home  /  Stories  /  Giorgio Armani podporuje charitativní cestu svého modela

Giorgio Armani podporuje charitativní cestu svého modela

Benjamin se chce dostat přes Atlantik dřív, než přijde o zrak. Model Benjamin (vpravo) trpí nevyléčitelnou oční chorobou, a proto založil nadaci Horizon Foundation.
20.02.2023
Text: Leonard Pack
Foto: Clément Laguardia

Pokud uslyšíme tuto diagnózu, zamrazí nás. Žádný člověk, který trpí degenerativním očním onemocněním retinitis pigmentosa, nemá šanci na uzdravení. Postupující ztráta zraku je nezadržitelná. Tento osud postihl v roce 2019 i modela Benjamina. Rodák z Francie se tím ale nechce nechat rozhodit. V roce 2022 založil nadaci Horizon Foundation, aby zvýšil informovanost o této nemoci. V rámci toho se plaví se čtyřmi přáteli přes Atlantik, aby zachytili výjimečné okamžiky - a také aby shromáždili finanční příspěvky. V tom ho podporuje Giorgio Armani.

Giorgio Armani podporuje charitativní plavbu

V lednu 2023 cesta začala. Benjamin a jeho přátelé vyrazili z Kanárských ostrovů. Elvira, Clément, Beltran a Borja doprovázejí třicetiletého mladíka nejen na jeho cestě. Jako tvůrčí umělci budou také dokumentovat toto jedinečné dobrodružství pro budoucnost a kolektivní vědomí. Cílovou destinací je Karibik. Tam se kvintet vylodí znovu v únoru 2023. Giorgio Armani chce na projekt sbírky upozornit a vybavuje posádku stylovým outdoorovým oblečením. A také proto, že italský luxusní dům má s Benjaminem bohatou historii. Pro Giorgia Armaniho již pracoval jako model a byl předváděcí osobou pro kolekci Vela a Giorgio Armani Eyewear. Podporovat Benjamina v jeho společenském úsilí a doslova mu dodávat vítr do plachet je nyní pro módní dům věcí cti.

Co se skrývá za přejezdem Atlantiku

Nadace Horizon Foundation chce touto plavbou přes Atlantik nejen zvýšit povědomí a získat finanční prostředky na lékařský výzkum. Benjamin si také může odškrtnout jeden cíl ze svého seznamu. Přeplutí Atlantiku je splněním životního snu, který s sebou nese důležité poselství: každá zkušenost se může proměnit v akt odhodlání a osobního vyjádření. A to vše se má stát dříve, než Benjamin jednoho dne přijde o zrak. Přípravy na cestu i samotný plavbu dokumentuje Giorgio Armani prostřednictvím sociálních médií. Cíl: udržet nadšení pro tuto vzrušující cestu a samozřejmě sbírat dary. Nenechat se zlomit hořkým neúspěchem, obrátit celou věc v něco pozitivního a chtít tím pomoci ostatním - tomu říkáme mentalita dobrého člověka! Přispět můžete i vy zde.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best