Home  /  Stories  /  Jaký je váš body count?

Jaký je váš body count?

Body count v datování je asi tak relevantní jako velikost bot (alespoň by si někdo mohl myslet).
02.02.2023
Text: Philipp Köpp
Foto: Getty Images

Každý, kdo patří do generace Z a v jakékoli formě se seznamuje, se dříve či později setká s pojmem body count: počet sexuálních partnerů. To, co se ve skutečnosti zdá být zcela nepodstatné, se však v kontextu seznamování stává stále aktuálnějším, protože počet našich partnerů už zřejmě dávno není pouhým číslem, ale nějakým způsobem se stává i měřítkem lidí a charakteru. Problém, který za tím stojí, je obrovský - a samozřejmě je formován patriarchátem.

Body Count: Co to vlastně je?

Pokud se vás někdo na schůzce zeptá na váš body count, měli byste vědět, co dělat: otočit se a odejít. Počet těl je počet sexuálních partnerů, které jste dosud měli. Na TikToku už delší dobu kolují četné trendy na toto téma, za nimiž nestojí zájem o druhou osobu a její sexuální život, ale jednoduše zájem o ženy, které jsou co nejméně zkušené, panenské a nedotčené.

Velký problém

Fenomén sexuálně nezkušených žen existuje zhruba stejně dlouho jako samotný sex. Ale skutečnost, že je v roce 2023 stále tak oslavován, je děsivá. Otázka "Jaký je tvůj body count?" naznačuje, že odpověď by měla být co nejnižší. Ženy, které se sexuálně chovají, které mají sex, se najednou zdají být méně atraktivní nebo žádoucí, zatímco muži, kteří si to bezdůvodně rozdávají, jsou nejvíc cool. A tak není evidence těl ničím jiným než dalším nástrojem k prosazování misogynie a sexismu, k odepření sexuální touhy ženám a k opětovnému poskytnutí veškeré svobody mužům.

Otázka na body count jako Red Flag filtr při seznamování

Fanatici body count si to samozřejmě nechtějí připustit, a tak se snaží popřít jakýkoli patriarchální motiv a ospravedlnit a legitimizovat význam počtu mrtvých tvrzením, že se náhle obávají pohlavně přenosných chorob. Mimochodem, právě tito lidé těsně před sexem naříkají, že sex s kondomem není tak cool. Dvojí metr v tom nejlepším slova smyslu. A tím pádem otázka na množství předchozích partnerů už možná není tak nepodstatná, ale představuje jakýsi vítaný filtr. Kategoricky odstranit ze života existující varovné signály dříve, než mohou způsobit větší škody.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best